loader
Blog

Cyfrowe zdjęcie rentgenowskie

Radiografia cyfrowa - Stomatologia dziecięca i dla rodziców

Super Stomatolodzy używają cyfrowych zdjęć rentgenowskich, które zmniejszają narażenie na promieniowanie, a jednocześnie zwiększają możliwość wykrycia ubytków i innych problemów stomatologicznych. Wykonanie cyfrowego zdjęcia rentgenowskiego jest wygodniejsze dla dzieci i dorosłych. Ponadto cyfrowe zdjęcia rentgenowskie są natychmiastowe, a ich wyniki mogą być udostępniane innym lekarzom z dowolnego miejsca na świecie.

Ponieważ bezpieczeństwo Twoje i Twojego dziecka jest dla nas najwyższym priorytetem, The Super Dentists dokładają wszelkich starań, aby zminimalizować narażenie naszych pacjentów na promieniowanie. Podczas prześwietlania zębów przez Super Dentystów dzieci i dorośli noszą ołowiane fartuchy dla ochrony. Chociaż promieniowanie rentgenowskie jest minimalne, Super Dentists wykonują zdjęcia rentgenowskie tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Niektóre powody, dla których wykonuje się zdjęcia rentgenowskie, to diagnozowanie ukrytych ubytków, badanie stanu kości pacjenta i planowanie leczenia ortodontycznego.

Współzałożyciel i główny ortodonta The Super Dentists, dr Kami Hoss, jest wiodącym autorytetem w dziedzinie obrazowania stomatologicznego. Prowadzi wykłady na temat obrazowania i technologii wideo oraz przewidywania wzrostu u dzieci i młodzieży.

Radiografia cyfrowa - ortodoncja

Zdjęcia rentgenowskie panoramiczne i cefalometryczne są wykonywane w trakcie leczenia ortodontycznego. Ponieważ do jamy ustnej nie wkłada się filmu, tę technikę wykonywania zdjęć rentgenowskich preferują osoby z odruchem wymiotnym. Aby wykonać zdjęcie panoramiczne, pacjent siedzi w fotelu, a lampa rentgenowska przesuwa się po szczęce z jednej strony na drugą. W przypadku panoramicznego zdjęcia rentgenowskiego należy wykonać tylko jedno zdjęcie, dzięki czemu narażenie na promieniowanie jest mniejsze, a ryzyko rozmycia obrazu mniejsze.

Ta zaawansowana radiografia cyfrowa zapewnia wiarygodne obrazy 2D całej jamy ustnej i szczęki, co pozwala na diagnozowanie, planowanie leczenia i udostępnianie wyników pacjentom i rodzicom. Te zdjęcia rentgenowskie są superszybkie, przejrzyste i pomogą Twojemu super ortodoncie stworzyć Twój wspaniały uśmiech.

Nowa, wolna od promieniowania technologia wykrywania ubytków

Super Dentyści pozostają na czele technologii, aby zapewnić Ci najbezpieczniejsze i najbardziej komfortowe doświadczenia stomatologiczne. Obecnie używamy technologii automatycznej fluorescencji do sprawdzania ubytków i uszkodzeń tkanek. Narzędzie do wykrywania ubytków wykorzystuje światło, aby pomóc Twojemu superdentyście w dokładnym wykryciu problemów. Ogranicza to konieczność wykonywania zdjęć rentgenowskich i zapewnia natychmiastową diagnozę ubytków i pęknięć. Im szybciej ubytek lub pęknięcie zostanie wykryte, tym mniej inwazyjne będzie wymagane leczenie. Dzięki naszej technologii wykrywania ubytków bez użycia promieniowania superdentysta może dokładnie pokazać, gdzie jest problem, a następnie leczyć tylko chore miejsce. To innowacyjne narzędzie jest kolejnym sposobem, w jaki Super Stomatolodzy zapewniają dzieciom i rodzicom opiekę na najwyższym poziomie.

Cyfrowe zdjęcie rentgenowskie was last modified: May 7th, 2018 by tinyfrogsupport