Co zrobić by szczotkowanie zębów było...
Szczotkowanie zębów to wcale nie taka...
Nie brakuje osób, które strach przed zastrzykiem naprawdę paraliżuje. Boimy się nie tylko bólu oraz igły, ale już samego widoku strzykawki.
Nieprzyjemnych doświadczeń możemy sobie jak oszczędzić – przynajmniej w gabinecie stomatologa. Jakiś czas temu w polskich gabinetach stomatologicznych pojawiło się komputerowe znieczulenie, które wykorzystuje się zamiast tradycyjnych strzykawek. Stosowane coraz częściej rozwiązanie nie jest nawet podobne do stosowanych dotąd przyrządów. Jednocześnie podanie znieczulenia z jego wykorzystaniem nie wiąże się niemalże z żadnymi dolegliwościami bólowymi. Poznaj przyczyny, dla których warto zrezygnować z tradycyjnego podawania znieczulenia, które dotąd nazywane było istną torturą. Mniejszy ból Strzykawki prześladują nas od najmłodszych lat. Widmo zastrzyku związanego z bólem bardzo często sprawia, że rezygnujemy z kolejnej wizyty u stomatologa.
Efekt? Przeszło dziewięćdziesiąt procent Polaków boryka się dzisiaj z próchnicą. Dentyści sądzą, że to właśnie znieczulenie związane z dolegliwościami bólowymi jest jedną z przyczyn, dla której decydujemy się zrezygnować z leczenia stomatologicznego. Znieczulenie komputerowe to delikatne podawanie leku, co jest niemalże bezbolesne. Nie czujesz ukłucia Podawanie znieczulenia nie wiąże się z żądnym bólem w momencie ukłucia. Igła stosowana w urządzeniu jest wyjątkowo cienka oraz bardzo krótka. Zdecydowanie mniejsza niż ta, którą stosuje się w przypadku tradycyjnego znieczulenia. Zanim dojdzie do dotknięcia się z igły z dziąsłem, dochodzi do znieczulenia tkanki za sprawą niewielkiej kropki, która uwalniając się z igły tworzy płaszcz anemizacyjny. Możliwe jest znieczulenie tylko jednego zęba Komputerowe znieczulenie to nie tylko brak bólu i nieprzyjemnego rozpierania tkanek. To także możliwość objęcia znieczuleniem tylko jednego zęba zamiast połowy szczęki i okolicznych tkanek. Brak drętwienia twarzy Nowoczesne komputerowe znieczulenie minimalizuje nieprzyjemne doznania związane ze znieczuleniem tradycyjnym.
Zalicza się do nich przede wszystkim brak czucia w obrębie jamy ustnej,drętwienie warg, języka, policzków. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, kiedy leczeniem objęte są dzieci oraz ci pacjenci, którzy mają za sobą traumy stomatologiczne. Ten rodzaj znieczulenia pozwala na zachowanie pełnej kontroli nad pacjentem. Unika się wpadania w panikę, a komunikacja jest w pełni zachowana. Ukrycie źródła lęku Komputerowe znieczulenie, które eliminuje konieczność stosowania strzykawek, to idealne rozwiązanie dla osób, które zaliczane są do aichmofobów, czyli tych, którzy panicznie boją się igieł aplikator, który wykorzystywany jest do podania znieczulenia, wykonano tak,że przypomina on długopis. W efekcie malutka igła jest skutecznie ukryta przed wzrokiem pacjenta. Dzięki temu pacjent nie widzi igły i nie wpada w panikę już na sam jej widok. Istotne dla dzieci Komputerowe znieczulenie to świetny sposób nie tylko w przypadku dorosłych pacjentów, ale przede wszystkim dzieci. Jego stosowanie zalecane jest wszystkim tym dzieciakom, u których występuje bardzo niski bądź bliski zeru próg odczuwania bólu. Płyn znieczulający podawany jest całkowicie bezboleśnie. Dzięki temu w dzieciach wykształcane są pozytywne skojarzenia z gabinetem oraz leczeniem stomatologicznym. A to najlepsza droga do tego, aby dzieci nie bały się gabinetu i dbały o swoje zęby, decydując się na leczenie stomatologiczne.
Pasta do zębów z fluorem dla dzieci zawsze budzi obawy rodziców. Porozmawiaj z kilkoma...
Czytaj więcejJeśli zastanawiasz się, "Dlaczego zęby mojego dziecka są żółte?" i chcesz zrozumieć, jak...
Czytaj więcejKiedy nasze dzieci zaczynają tracić zęby, jest to ekscytujący czas dla nas, ale szczególnie...
Czytaj więcej