loader
Blog

Wskazówki dotyczące wyboru dentysty

 

Wiesz, że powinieneś odwiedzić dentystę, ale po prostu nie miałeś na to czasu. Wszyscy znamy to uczucie - zgrozy, kiedy bierzesz kęs swojego lunchu i ząb, który wcześniej był tylko irytującym podrażnieniem, teraz jest strzelającym ogniskiem bólu. Teraz nie masz wyboru, ale umów się na wizytę, ale nie widziałeś dentysty od lat. Jak określić, do jakiego dentysty powinieneś się udać? Czy dentysta ogólny nie może zajmować się wszystkim?

Rodzaj zabiegu

Przed umówieniem się na wizytę ważne jest, aby wiedzieć, z jakim lekarzem się spotykasz.

Dentysta ogólny: Czyści zęby, wykonuje zdjęcia rentgenowskie zębów i dziąseł oraz wypełnia ubytki w zębach w miejscach dotkniętych próchnicą. Wielu stomatologów ogólnych jest dobrze wyszkolonych w wykonywaniu takich usług, jak leczenie kanałowe, protezy, korony zębowe i czyszczenie dziąseł, dzięki czemu nie musisz szukać dodatkowego specjalisty.

Periodontolog: Eksperci w dziedzinie chorób dziąseł, periodontologów są ludzie, aby zobaczyć, gdy w potrzebie skalowania (głębokie czyszczenie dziąseł) z powodu zakażenia lub zapalenia. Niektórzy periodontolodzy mogą również wykonywać implanty stomatologiczne.

Endodonta: Wykonuje kanały korzeniowe, gdy próchnica stała się na tyle poważna, że zainfekowała rdzeń zęba, w którym znajduje się nerw. Kanały korzeniowe polegają na usunięciu zainfekowanej miazgi znajdującej się w środku zęba i zastąpieniu jej materiałem wypełniającym znajdującym się wewnątrz zęba.

Protetyk: Wykonuje odbudowę i wymianę zębów poprzez protezy, mosty, implanty, korony i licówki.

Ortodonta: Wykonuje stomatologię estetyczną korygując luki, nad-, pod- i zgryzy krzyżowe oraz prostując krzywe zęby za pomocą aparatów ortodontycznych i retainerów.

Zawęź poszukiwania

Teraz, gdy już zdecydowałeś, który rodzaj specjalisty stomatologa zobaczyć, te pomocne uwagi pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Referencje: Dobrze jest wiedzieć, jak długo dana praktyka stomatologiczna działa i jak długo dentysta prowadzi praktykę. Wielu stomatologów wyświetla na swojej stronie internetowej informacje o stopniu naukowym i szkole, a nawet można przeczytać opinie innych pacjentów o ich doświadczeniach.

Lokalizacja gabinetu dentystycznego: Zastanów się, jak blisko miejsca zamieszkania lub pracy znajduje się dany dentysta? Czy trudno będzie się do nich dostać, czy też spędzisz więcej czasu jeżdżąc samochodem niż faktycznie widząc dentystę?

Dostępność: Określ godziny pracy dentysty. Jeśli pracujesz, czy możesz umówić się na wizytę wcześnie rano lub czy zapewniają wizyty w soboty?

Akceptacja ubezpieczenia: Zwłaszcza jeśli posiadasz określony rodzaj ubezpieczenia, upewnij się, że dentysta lub specjalista zaakceptuje Twoją formę ubezpieczenia lub płatności. Zastanów się, czy koszt będzie wyższy dla Ciebie bez ubezpieczenia i czy musisz być w określonej sieci.

Źródła

Plany stomatologiczne z rabatem: Istnieje kilka planów dentystycznych dostępnych jako alternatywa dla ubezpieczenia dentystycznego. Te tanie plany zapewniają zniżki na wizyty i procedury dla pacjentów i ich rodzin. Szybko i łatwo można znaleźć dentystę w sieci blisko Ciebie, korzystając z wyszukiwarki dostawców. Najlepsze jest to, że plan jest w jednej niskiej cenie przez cały rok!

Darmowa wyszukiwarka stomatologiczna: Wielu pacjentów unika dentysty, ponieważ nie mają ubezpieczenia lub boją się, że nie będzie ich stać na opiekę. Istnieją opcje dla osób nieubezpieczonych. Darmowe kliniki dentystyczne zazwyczaj działają na zasadzie wolontariatu, z dentystami i higienistkami, którzy poświęcają swój wolny czas poza zwykłymi godzinami pracy. Niektóre z tych klinik stomatologicznych są bezpłatne, a niektóre oferują zniżki na opiekę stomatologiczną, zazwyczaj w oparciu o dochody pacjenta, jego wiek lub inne czynniki. Większość tanich lub bezpłatnych klinik stomatologicznych zapewnia czyszczenie, a wiele z nich oferuje również leczenie, takie jak leczenie kanałowe lub protezy. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź na: http://aero-med.pl