loader
Blog

Jaki jest przedział wiekowy dla stomatologa dziecięcego?

Przedział wiekowy stomatologa dziecięcego

Jeśli zastanawiasz się nad stomatologią dziecięcą i granicy wieku stomatologa dziecięcegoto trafiłeś we właściwe miejsce. Tak jak ważne jest, abyś zabierał swoje dzieci na badania kontrolne do lekarza pediatry, tak samo ważne jest, abyś chodził do dentysty dziecięcego w celu dbania o higienę jamy ustnej. W The Super Dentists nasi pediatrzy są przeszkoleni i mają doświadczenie w leczeniu rozwijających się zębów u dzieci i potencjalnych problemów, takich jak problemy z dziąsłami, ubytki, próchnica i stłoczenia zębów.

Dr Hoss mówi o stomatologach dziecięcych: "Ich praca polega wyłącznie na obserwowaniu dzieci". "Są nie tylko bardzo dobrzy we wszystkim, co wiąże się z technicznymi potrzebami stomatologicznymi dziecka, ale także świetnie rozumieją zachowanie dziecka i pracują z dziećmi o specjalnych potrzebach".

Lekarze pediatrzy potrafią także doskonale edukować rodziców, wykorzystując najnowsze informacje na temat najlepszych praktyk w zakresie codziennej higieny jamy ustnej.

Jaka jest różnica między stomatologią dziecięcą a dorosłą?

Podczas gdy dentyści ogólni skupiają się wyłącznie na zębach dorosłych, dentyści dziecięcy zazwyczaj zajmują się tylko zębami dzieci. Dentysta dziecięcy odbywa dwu- lub trzyletnie szkolenie specjalistyczne po ukończeniu szkoły stomatologicznej i ogranicza swoją praktykę do leczenia wyłącznie dzieci.

Amerykańska Akademia Stomatologii Dziecięcej (AAPD) wyjaśnia, że dwuletni program rezydencji w stomatologii dziecięcej rozpoczyna się po ukończeniu szkoły stomatologicznej i pozwala stomatologom zagłębić się w badania naukowe i doświadczenie kliniczne. "Stażyści uczą się zaawansowanych procedur diagnostycznych i chirurgicznych, a także psychologii dziecięcej i zarządzania klinicznego, patologii jamy ustnej, farmakologii dziecięcej, radiologii, rozwoju dziecka, postępowania w przypadku urazów jamy ustnej/twarzy, opieki nad pacjentami o specjalnych potrzebach, świadomej sedacji i znieczulenia ogólnego" - czytamy w dokumencie AAPD.

Możesz liczyć na to, że Twój dentysta dziecięcy będzie podstawowym i specjalistycznym lekarzem zajmującym się opieką nad Twoimi dziećmi od niemowlęctwa do wieku dojrzewania. Oto kilka kluczowych cech stomatologa dziecięcego:

 • Stomatolodzy dziecięcy kończą czteroletnie studia licencjackie, a następnie czteroletnią szkołę stomatologiczną i co najmniej dwa kolejne lata dodatkowej edukacji ukierunkowanej na stomatologię dziecięcą.
 • Są przeszkoleni w leczeniu dzieci w sposób, który sprawia, że czują się one bezpiecznie i komfortowo.
 • Są przeszkoleni w zakresie edukować dzieci na tematy związane ze zdrowiem jamy ustnej, używając języka odpowiedniego dla rozwoju dziecka.
 • Dentyści dziecięcy obejmują . ocenę ortodontyczną i interwencję ortodontyczną jako część badania.
 • Ich gabinety są zazwyczaj miejscem zabawy, w którym znajdują się zabawki i zajęcia przeznaczone dla dzieci. Być może w holu jest wyświetlany telewizor z filmami dla dzieci lub oferowane są gry wideo.
 • Oferują specjalne instrumenty i materiały wystarczająco małe dla małych ust.

Czy dzieci powinny chodzić do stomatologa dziecięcego?

Odpowiedź brzmi: tak! Dzieci bezwzględnie powinny chodzić do dentysty dziecięcego. Pomyśl o stomatologach dziecięcych jako o specjalistach w swojej dziedzinie. Jama ustna i szczęka dziecka wciąż się rozwijają, a dentyści dziecięcy są przeszkoleni w zakresie pracy z rozwijającymi się jamami ustnymi. Stomatolodzy dziecięcy są przeszkoleni w zakresie wczesnego interweniowania w przypadku problemów stomatologicznych u dzieci, aby zapobiec poważniejszym problemom w przyszłości.

Istnieją pewne problemy stomatologiczne, które występują wyłącznie u dzieci. Na przykład zęby mleczne wymagają specjalnej opieki, podobnie jak ubytki dziecięce.

Stomatolodzy dziecięcy są przeszkoleni w zakresie znajomości anatomii zębów mlecznych i mogą wykonywać zabiegi na zębach pierwotnych, takie jak np. leczenie kanałowe u dzieci. Jeśli przyprowadzisz swoje dziecko do dentysty dziecięcego, oto konkretne zabiegi, które może on wykonać:

 • Pomoc dziecku podczas wyrzynania się pierwszych zębów.
 • Lakierowanie zębów, aby zapobiec powstawaniu ubytków.
 • Założenie wypełnień żywiczno-kompozytowych w kolorze zęba.
 • Skuteczna sedacja dla dzieci, aby zabieg był bezbolesny i pozbawiony zmartwień.
 • Ustawianie zębów dzieci w prawidłowych pozycjach, aby pomóc w leczeniu ortodontycznym.

"Mamy aromatyzowane rękawiczki i sprzęt, który nie jest tak przerażający jak ten, który można znaleźć w gabinecie dentystycznym" - powiedział dr Hoss, współwłaściciel The Super Dentists. "W wielu przypadkach zamiast wierteł możemy używać laserów. Te rzeczy robią dzieciom wielką różnicę".

W jakim wieku leczy stomatolog dziecięcy?

Niektórzy mogą zapytać, w jakim wieku zatrzymuje się stomatolog dziecięcy? Jeśli zastanawiasz się, czy istnieje jakaś konkretna granica wieku stomatologa dziecięcegoto nie ma. Na stronie przedział wiekowy stomatologa dziecięcego zazwyczaj wynosi od sześciu miesięcy do roku życia do 18 roku życia, ale mogą oni również leczyć osoby dorosłe o specjalnych potrzebach.

Czy to ma znaczenie, jeśli nie pójdę z dzieckiem do dentysty dziecięcego?

Dentysta ogólny będzie w stanie zaspokoić większość potrzeb stomatologicznych Twojego dziecka i czasami rodziny wybierają dentystę ogólnego, aby cała rodzina chodziła do tego samego gabinetu. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły. Jeśli Twoje dziecko ma specjalne potrzeby stomatologiczne, warto wybrać się z nim do stomatologa dziecięcego, który jest specjalistą w dziedzinie higieny jamy ustnej dzieci.

Dzieci specjalnej troski lub dzieci z problemami behawioralnymi mogą skorzystać z zaawansowanego szkolenia, jakie przechodzą dentyści dziecięcy. Stomatolodzy dziecięcy są przeszkoleni nie tylko w zakresie stomatologii dziecięcej, ale także w zakresie modyfikacji zachowań i wykorzystują to szkolenie, aby pomóc wszystkim dzieciom poprawić stan ich zdrowia jamy ustnej.

Czy nastolatki są za stare na dentystę dziecięcego?

Nie ma ustalonej granicy wieku dla dentysty dziecięcego według stomatologów dziecięcych, więc z pewnością nastolatki powinny pozostać w gabinecie pediatrycznym, zamiast przechodzić do dentysty dla dorosłych. Nastolatki mogą same zdecydować, kiedy są gotowe na przejście do standardowego gabinetu stomatologicznego.

Chociaż nie ma przedziału wiekowego dentysty dziecięcego nie jest określony, istnieją zalety pozostania nastolatków w gabinecie stomatologa dziecięcego. Po pierwsze, stomatolog dziecięcy zna historię jamy ustnej nastolatka i jest w stanie lepiej mu pomóc. Jeśli zastanawiasz się kiedy przestać chodzić do dentysty dziecięcegomożesz być pewien, że The Super Dentists zawsze będzie służyć pomocą małym i dużym dzieciom, które wkraczają w dorosłość, we wszystkich sprawach związanych z higieną jamy ustnej. Rośniemy razem z Tobą i Twoimi zębami!

Aby uzyskać więcej informacji na temat stomatologia dziecięcazadzwoń do Super Dentystów pod numer 1-855-GO SUPER. Od 1996 roku Super Dentysta na nowo odkrywa i zmienia doświadczenia stomatologiczne tysięcy dzieci w San Diego.

Jaki jest przedział wiekowy dla stomatologa dziecięcego was last modified: Luty 11th, 2022 by Zwiększ widoczność