loader
  • Strona główna
  • Blog
  • Jak sprawić, by szczotkowanie zębów było zabawą - wskazówki i strategie
Blog

Jak sprawić, by szczotkowanie zębów było zabawą - wskazówki i strategie

Dla rodziców zdrowie zębów dziecka jest najwyższym priorytetem. Jednak nauczenie dzieci prawidłowej higieny jamy ustnej, zwłaszcza małych, może być wyzwaniem. Tymczasem najważniejsze jest, aby szczotkowanie zębów stało się zabawą, aby zaszczepić nawyk szczotkowania i nitkowania na całe życie. Super Dentyści wiedzą, jak sprawić, by mycie zębów było zabawą, a my jesteśmy tu po to, by przekazać tę zabawę Tobie i Twojej rodzinie.

Od zabawnych, interaktywnych wizyt do inteligentnych strategii samoopieki, The Super Dentists jest tutaj, aby zwiększyć zdrowie jamy ustnej Twojej rodziny. Jedno na pięć dzieci w San Diego jest dzieckiem Super Dentists. Odkrywamy i zmieniamy sposób, w jaki rodzice i dzieci postrzegają tradycyjną pediatryczną opiekę stomatologiczną. Zobacz dlaczego jesteśmy #1 Pediatric Dentistry Practice dla dzieci w całym regionie San Diego i zatrzymaj się w jednej z naszych dogodnych lokalizacji już dziś.

Najważniejsze: szczotkowanie nie musi być nudne! Sprawdź nasze zalecane strategie przedstawione poniżej, a po więcej informacji odwiedź blog The Super Dentists lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację.

Strategie, jak sprawić, by mycie zębów było zabawą

Chcesz sprawić, by mycie zębów było zabawą dla Twojej rodziny? Oto kilka pomysłów, od których możesz zacząć:

Znajdź zabawne zasoby edukacji o zdrowiu stomatologicznym.
The Super Dentists wierzy, że podstawowa opieka stomatologiczna zaczyna się od edukacyjnego, ale zabawnego podejścia. Spróbuj czytać z dzieckiem książki dostosowane do jego wieku i oglądać filmy o higienie jamy ustnej, aby dowiedzieć się, jak sprawić, by mycie zębów było zabawą. Aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju zabawne media edukacyjne są dostępne, możesz obejrzeć film dla dzieci The Super Dentists na temat prawidłowego szczotkowania i nitkowania zębów w domu! Twoje dziecko będzie zachwycone czasem, który spędzicie razem ucząc się o zdrowiu jamy ustnej, a Ty będziesz cieszyć się możliwością wprowadzenia zdrowych nawyków, takich jak szczotkowanie i nitkowanie.

Spraw, aby szczotkowanie i nitkowanie zębów stało się sprawą rodzinną.
Dawanie dzieciom przykładu to jedno z najpotężniejszych narzędzi, dzięki którym mycie zębów stanie się przyjemnością. Aby modelować prawidłową higienę jamy ustnej, szczotkuj i nitkuj zęby razem z dziećmi co najmniej dwa razy dziennie, w tym raz przed snem. W przypadku młodszych dzieci możesz nawet poprosić je, aby poćwiczyły mycie zębów! Rutyna rodzinnego szczotkowania ustanowi spójność, więc dzieci będą mogły łatwiej nauczyć się zdrowych nawyków. Ponadto, dodatkowy czas dla rodziny i uwaga dla dziecka nigdy nie jest złą rzeczą! Czasami potrzeba pracy zespołowej, aby osiągnąć cele rodzinne, a właściwa opieka stomatologiczna jest zdecydowanie warta dodatkowego wysiłku!

Stwórz dwuminutowy "konkurs" na szczotkowanie

.

Oprócz pytania "jak sprawić, by mycie zębów było zabawą", zespół The Super Dentists często odpowiada na pytania typu "jak długo dzieci powinny myć zęby". Zarówno dorośli, jak i dzieci powinni myć zęby przez dwie minuty dwa razy dziennie, w tym przed snem. Aby mycie zębów było zabawą, zrób z tego grę i ustaw timer na dwie minuty; "zwycięzca" musi szczotkować przez całe dwie minuty bez przerwy. Tego typu gra stworzy poczucie przyjaznej rywalizacji i zmotywuje Twoje dzieci do prawidłowego szczotkowania zębów - obie strony wygrywają!

Spraw swojemu dziecku specjalną szczoteczkę do zębów

Jako dorośli zapominamy o nowości, jaką jest włączenie zabawek do codziennego życia. Przywróć magię dzieciństwa i spraw swojemu dziecku przyjemność, kupując mu specjalną szczoteczkę do zębów. Przekonasz się, że przekształcając proces szczotkowania zębów w zabawę z "zabawkami", znalazłeś jeden szczególny sposób na sprawienie, by mycie zębów stało się zabawą.

Mówiąc o specjalnych szczoteczkach do zębów... oferujemy Super Szczoteczkę do Zębów, z wyborem czterech super bohaterów i złoczyńców Super Dentystów! Są one dostępne na Amazon lub w każdej z naszych pięciu lokalizacji w San Diego. Kup ją już dziś i zwiększ czynnik zabawy przy dbaniu o zdrowie jamy ustnej swojego dziecka!

Nagradzaj konsekwentne szczotkowanie zębów

.

Aby szczotkowanie i nitkowanie zębów dwa razy dziennie stało się czymś, co naprawdę przykuje uwagę dzieci, nagradzaj ich zachowanie. Zacznij od prostej nagrody (np. złotej gwiazdki) i nagradzaj ją tylko wtedy, gdy dzieci szczotkują i nitkują zęby zgodnie z instrukcją (np. dwie minuty dziennie na szczotkowanie i raz dziennie na nitkowanie). Kiedy dzieci opanują już mechanikę i harmonogram szczotkowania, nagradzaj konsekwencję, tworząc tygodniowy kalendarz szczotkowania; każdy tydzień perfekcyjnego codziennego szczotkowania skutkuje większą nagrodą.

Spraw, aby wizyta u dentysty była specjalną okazją

.

W The Super Dentists chodzenie do dentysty oznacza zabawę dla każdego członka Twojej rodziny. Wycieczka do The Super Dentists oznacza wyjątkową opiekę stomatologiczną i przeżycia nie z tej ziemi. Widzieliśmy, że nasi dorośli pacjenci przekazujący to podniecenie swoim rodzinom to bardzo skuteczny sposób na złagodzenie lęku i wzmocnienie pozytywnych skojarzeń z wizytą u dentysty. Wyjaśnij swoim dzieciom, że wizyta u dentysty jest ukoronowaniem ciężkiej pracy dziecka włożonej w naukę prawidłowych nawyków stomatologicznych, i unikaj przedstawiania jej jako negatywnego wyniku zaniedbania nawyków szczotkowania i nitkowania zębów. Rodzice mogą również przekazać strach przed dentystą swoim dzieciom. Jeśli obawiasz się wizyty u dentysty, postaraj się mówić o niej w neutralnym tonie. Daj nam znać podczas umawiania się na wizytę, czy Ty lub Twoje dziecko jesteście szczególnie niespokojni, abyśmy mogli wcześniej poinformować o tym nasz super zespół.

Zwerbuj Z

ębową Wróżkę.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zębowa wróżka płaci więcej za zęby, które są czyste i wolne od ubytków. Upewnij się, że Twoje dziecko wie o tym fakcie; będzie to długa droga do zmotywowania go do zaangażowania się w codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów!

Nasi specjaliści o tym, jak sprawić, by szczotkowanie zębów było zabawą

Zespół Super Dentists jest tutaj, aby nauczyć wszystkich, jak sprawić, aby mycie zębów było zabawą. Jesteśmy orędownikami zdrowia zębów Twojego dziecka przez całe życie i jesteśmy zaangażowani w pomoc w edukacji całej Twojej rodziny na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Wiemy, co trzeba zaangażować i uczyć dzieci, a nasze pionierskie wykorzystanie Augmented Reality (AR) technologii sprawia, że jesteśmy jednym z najbardziej poszukiwanych praktyk stomatologii dziecięcej w San Diego. Nasza darmowa aplikacja AR zawiera 12 modułów (lub "doświadczeń"), w których dzieci współdziałają z naszymi postaciami w 3D, aby dowiedzieć się o wielu tematach stomatologicznych. Dzieci mogą się bawić i uczyć o szczotkowaniu zębów i ubytkach podczas spędzania czasu w naszych Super salonach.

Staramy się, aby każde doświadczenie stomatologiczne było tak niezwykłe jak Twoje dziecko. To filozofia stojąca za naszym rodzinnym podejściem do dziecięcej opieki stomatologicznej i jest to główny powód, dla którego jesteśmy preferowaną praktyką stomatologii dziecięcej w San Diego. Odkryj inną markę dziecięcej opieki stomatologicznej - odwiedź jeden z naszych gabinetów już dziś!

Oprócz stomatologii dziecięcej, The Super Dentists zapewnia najnowocześniejszą stomatologię dla każdego członka rodziny, w tym kompleksowe usługi stomatologiczne dla nastolatków i rodziców oraz ortodoncję. Skontaktuj się z The Super Dentists, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak sprawić, by mycie zębów było zabawą lub umówić się na konsultację.

Jak sprawić, by szczotkowanie zębów byłozabawą - wskazówki i strategie was last modified: Luty 10th, 2020 przez Super Dentyści