loader
Blog

Dlaczego seniorzy kochają turystykę stomatologiczną

 

Seniorzy poszukują obecnie poza granicami naszego kraju gabinetów stomatologicznych, starając się znaleźć taką samą jakość opieki dentystycznej za znacznie niższą cenę niż ta, którą mogą znaleźć w USA. Ponieważ koszty opieki zdrowotnej wciąż rosną, wielu seniorów po prostu nie może sobie pozwolić na opiekę dentystyczną, której potrzebują.

Choć turystyka stomatologiczna niesie ze sobą pewne zagrożenia, o których opowiemy później, to jednak warto zwrócić uwagę na kilka korzyści, jakie można z niej wyciągnąć.

Specjalne zabiegi, takie jak protezy czy implanty są czasami bardziej przystępne cenowo w krajach takich jak Meksyk czy Kostaryka. Dlaczego więc nie umówić się na wizytę podczas wakacji? Nie tylko obniżysz koszty podróży, ale także obniżysz koszty opieki stomatologicznej. Tak właśnie myślało wiele osób, które brały udział w turystyce stomatologicznej.

Zdecydowana większość osób biorących udział w turystyce stomatologicznej mieszka w pobliżu jednej z naszych międzynarodowych granic. Mieszkańcy Teksasu, Kalifornii czy Arizony mogą z łatwością dostać się do Meksyku, a ci ze wschodniego wybrzeża mogą wybrać się na Kostarykę, aby skorzystać z tańszej opieki stomatologicznej.

5 najczęstszych destynacji turystyki stomatologicznej w 2013 roku

  1. Hiszpania. Znana z doskonałych usług stomatologicznych i niskich kosztów leczenia, Hiszpania jest jedną z najlepszych destynacji stomatologicznych i to już od dłuższego czasu. Teraz, gdy gospodarka Hiszpanii zmaga się z poważną deflacją, koszty opieki stomatologicznej zostały jeszcze bardziej obniżone, co sprawia, że jest ona jeszcze bardziej przystępna. Kevin Hutchinson / Flickr / CC BY Meksyk. Meksyk to jedno z najbliższych Stanom Zjednoczonym miejsc, w którym można znaleźć tanią opiekę stomatologiczną. Jest to jeden z najczęstszych celów turystyki stomatologicznej dla wielu Amerykanów i Kanadyjczyków. Wybierając się w krótką podróż na południe, będziesz w stanie zapewnić sobie opiekę dentystyczną w rozsądnej cenie. Wielu seniorów odkrywa, że podróżowanie do Meksyku kilka razy, aby dopasować protezę jest znacznie tańsze niż dopasowanie i płacenie za nią tutaj. Niektóre z najlepszych miejsc w Meksyku dla turystyki stomatologicznej to: Cabo San Lucas, Cancun lub Puerto Vallarta. Tajlandia. W Tajlandii znajdują się jedne z największych i najnowocześniejszych szpitali stomatologicznych na świecie. Dziesiątki tysięcy pacjentów zostało wyleczonych przez ekspertów stomatologów z Tajlandii. Turcja. Innym wspaniałym miejscem na wakacje dla każdego turysty jest Turcja, która stała się gorącym ośrodkiem turystyki stomatologicznej, ponieważ oferuje wysokiej jakości opiekę dentystyczną w przystępnych cenach oraz fascynującą kulturę, którą można poznać podczas pobytu w tym kraju. Republika Czeska. Czy kiedykolwiek byłeś w Czechach? Może nadszedł czas na wakacje i wizytę u dentysty. Możesz otrzymać swoją niedrogą opiekę dentystyczną w samym sercu Pragi.

I choć Kostaryka nie znalazła się na liście pięciu najlepszych miejsc do uprawiania turystyki stomatologicznej w 2013 roku, to wciąż jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc przez Amerykanów i Kanadyjczyków. Na Kostaryce można poddać się leczeniu przez amerykańskich dentystów, a jednocześnie spędzić wspaniałe wakacje niedaleko od domu.

Jeśli interesuje cię turystyka stomatologiczna, zajrzyj na stronę Dental Departures. Na stronie Dental Departures możesz wpisać w wyszukiwarkę zabieg i pożądaną lokalizację, a ona przywoła kliniki dentystyczne w okolicy, które mają najlepsze opinie. Ważne jest, abyś to zrobił, jeśli zdecydujesz się na udział w turystyce stomatologicznej, ponieważ turystyka stomatologiczna ma swoje pułapki.

Pułapki turystyki stomatologicznej

Po pierwsze, nie wszystkie miejsca oferują dobrą opiekę stomatologiczną. Opieka stomatologiczna może być z początku tania, ale jeśli nie stosuje się dobrych praktyk, to w końcu zapłacisz więcej niż na początku. Otrzymywanie złej opieki stomatologicznej może nawet iść tak daleko, jak lądowanie w szpitalu. Po drugie, w większości sytuacji, dla seniorów szukających protez, Medicare, ubezpieczenie zdrowotne i dentystyczne plany ubezpieczeniowe nie będą pokrywać kosztów, chyba że usługi są świadczone przez lekarza, który jest licencjonowany w Stanach Zjednoczonych. Niezależnie jednak od tego, na jaki zabieg się wybierasz, upewnij się, że zapoznałeś się z polityką ubezpieczeniową przed wyjazdem do innego kraju w celu uzyskania opieki stomatologicznej.

Zobacz nasz ostatni post na temat turystyki stomatologicznej, aby uzyskać więcej informacji na temat tych turystycznych miejsc - zarówno dobrych, jak i złych. Przekonasz się, że my osobiście zalecamy plan dentystyczny z rabatem, a nie turystykę stomatologiczną, ponieważ wierzymy, że pozwoli Ci to zaoszczędzić czas i pieniądze.