loader
Zabiegi stomatologiczne

Wybielanie zębów - profesjonalne

Wybielanie zębów to taki proces, który będzie zachodził na powierzchni zębów w ramach utleniania. W taki sposób kreuje się sytuacje, w której odcienie zębów stają się jaśniejsze. Efekty profesjonalne da się jednak otrzymać jedynie w profesjonalnych zakładach stomatologicznych. Dodatkowo te preparaty, które są nam oferowane jako te do użycia w domu nie dadzą takich efektów, najczęściej są jedynie elementem wspomagającym efekt do uzyskania u stomatologa

1. Wybielanie w gabinecie - Pierwszym etapem zawsze będzie przeprowadzenie konsultacji. Jest to przeprowadzenie specjalnego wywiadu z pacjentem i poszukiwanie najlepszego rozwiązania w zakresie wybielania. Drugi etap to już przygotowanie oczyszczenia w ramach specjalnie realizowanych zabiegów. Dzięki nim będzie można między innymi skutecznie usunąć kamień nazębny.

2. Metody wybielania - Jeśli chodzi o metody to zawsze takim popularnym rozwiązaniem będzie metoda nakładkowa. Opiera się ona na winylowych szynach, które są specjalnie przygotowywane w ten sposób, że będą dopasowane do szczęki pacjenta Szyna taka zostaje wypełniona środkiem wybielającym. Kuracja może dawać duże efekty, ale jednocześnie można tez liczyć na to, że będą się one utrzymywać przez dłuższy okres czasu. Inne często wykorzystywane rozwiązanie to także metoda naświetleniowa, która może być realizowana wyłącznie w gabinecie stomatologa. Tutaj efekty mogą być bardzo silne. Realizuje się to w ramach specjalnego środka, który poddawany jest działaniu lampy, która go uaktywnia i w ten sposób następuje wybielanie.

3. Efekty wybielania - Jeśli chodzi o efekty to na pewno w gabinecie można wiele osiągnąć i jednocześnie takie wybielanie jest wygodne, ponieważ samodzielnie nie musimy się niczym zajmować, wszystko realizuje się przez ręce specjalisty. Jednak można także mówić o wadach takiej formy. Przede wszystkim może ona prowadzić do bardzo silnego wybielenia i trudno powiedzieć jakie w związku z tym będą reakcje naszego otoczenia, gdy zęby tak znacząco zmienią swoją barwę.

Jak bezpiecznie wybielić zęby?

wybielanie zębów

Olśniewający uśmiech wydaje się być na wyciągnięcie ręki dzięki dynamicznie rozwijającym się metodom wybielania zębów. Centrum stomatologiczne IMPLANTIS w Krakowie oferuje wiele opcji do rozjaśnienia poplamionych lub zaciemnionych zębów.

Pierwsze co należy wykonać przed zabiegiem wybielania, to udać się do stomatologa w celu sprawdzenia higieny jamy ustnej. Często takie przeglądy wykonywane są tuż przed zabiegiem. Dentysta sprawdzi czy wybielanie będzie koniecznie. " Może być tak, że wystarczy dokładne czyszczenie czyli scaling, piaskowanie i fluoryzacja, aby usunąć przebarwienia i przywrócić blask twoim zębom" – mówi stomatolog Tomasz Bobek z centrum stomatologicznego IMPLANTIS w Krakowie.

Po zabiegu wybielania nie należy nic jeść przez dwie godziny. Należy pić tylko wodę niegazowaną. Natomiast przez najbliższe 48h należy unikać pokarmów i napojów barwiących zęby, gdyż w tym okresie szkliwo zębów jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników.

Dla bezpieczeństwa, zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i karmiące matki. Wypełnienia, porcelanowe lub kompozytowe korony dentystyczne nie ulegną rozjaśnieniu. Nie można zatem zmieniać kolorów zębów wokół nich, gdyż skutkuje to nierównym kolorem uśmiechu.