loader
Blog

6 najgorszych nawyków dla Twoich zębów

Bez względu na to, jak mocne wydają Ci się Twoje zęby, istnieje tylko tyle stresu, z którym mogą sobie poradzić. Często te pozornie nieistotne nawyki w naszym codziennym życiu mogą powodować największy stres dla naszych zębów. Oto niektóre z najgorszych (i najczęstszych) nawyków, które niszczą Twoje zęby.

Poranna kawa

Twoja poranna kawa może być tradycyjna, ale zbiera żniwo na Twoim szkliwie. Kwas zużywa powierzchnię zęba, a ciemny kolor napoju z każdą filiżanką nieco przebarwia zęby. Niektórzy twierdzą, że szybkie picie pomaga zmniejszyć szkody, ale tak czy inaczej powinieneś ograniczyć spożycie kawy.

Żucie lodu

Może Ci się wydawać, że Twoje zęby poradzą sobie ze stresem, ale żucie lodu jest niezwykle trudne dla Twoich zębów ze względu na jego ekstremalną temperaturę, suchość i stałość. Żucie lodu może powodować drobne, ledwo zauważalne pęknięcia na zębach, które prowadzą do przyszłych problemów. Może również spowodować całkowite wyszczerbienie zębów, więc najlepiej jest pozwolić temu nawykowi umrzeć.

Ssanie

Ten nawyk najczęściej dotyczy młodszych dzieci, ale równie dobrze może dotyczyć dorosłych. Nawykowe ssanie - kciuka, binky lub innego przedmiotu - może powodować dziwny nacisk na korzenie zębów i powodować ich wrastanie lub wykrzywianie się. Nawet jeśli masz nawyk ssania końcówki długopisu, może to spowodować poważne szkody dla Twojego uśmiechu.

Otwieranie paczek

Jeśli zrobiłeś nawyk z rozrywając otwarte paczki z zębami, należy zacząć robić ten dodatkowy wyjazd, aby przejść do nożyczek od teraz. Korzystanie z zębów w ten sposób może być bardzo szkodliwe zarówno na korzenie i szkliwo, i szkodliwe dla dziąseł, jak również. Aby uniknąć kilku bolesnych problemów w przyszłości, nożyczki są drogą do zrobienia.

Obgryzanie paznokci

Większość ludzi twierdzi, że powinieneś zaprzestać tego nawyku dla dobra swoich paznokci, ale ma on również ogromny wpływ na zdrowie jamy ustnej. Szorstki kontakt zęba z paznokciem może powodować odpryskiwanie zęba i ścieranie się szkliwa. Jeśli nawyk obgryzania paznokci jest bardzo wyraźny, z czasem może spowodować, że Twoje zęby staną się krzywe i poszarpane.

Palenie

Palenie jest szkodliwe dla wielu rzeczy, a Twoje zęby nie mają żadnej łaski z powodu tego złego nawyku. Substancje chemiczne poważnie wpływają na mocowanie dziąseł do zębów, a lata palenia prowadzą do poważnych przebarwień zębów. Nieświeży oddech to kolejny, niemal nieunikniony efekt uboczny palenia papierosów. Biorąc pod uwagę fakt, że palenie podnosi ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej bardziej niż cokolwiek innego, jest to nawyk, który powinieneś rzucić tak szybko, jak tylko możesz.

 

Nawyki zawsze trudno jest zmienić, ale zawsze istnieją metody, które są do Twojej dyspozycji. W dużych miastach, takich jak Nowy Jork czy Los Angeles, drastycznie wzrasta liczba grup "Rzuć palenie", które pomogą Ci rzucić jeden z najtrudniejszych nawyków. Jeśli chodzi o nawyki takie jak obgryzanie paznokci i żucie lodu, pamiętaj, aby nagradzać się za wszelkie osiągnięcia (przekąskami bez cukru) i utrzymywać pozytywny impet w kierunku zerwania z tymi nawykami - stawką jest Twój piękny uśmiech!

Przeczytaj więcej na: http://aero-med.pl