loader
  • Strona główna
  • Blog
  • Zdrowe zęby i dziąsła zaczynają się w młodości: Nauczanie dzieci prawidłowej higieny jamy ustnej
Blog

Zdrowe zęby i dziąsła zaczynają się w młodości: Nauczanie dzieci prawidłowej higieny jamy ustnej

Czy masz problem z wyrobieniem właściwych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej u swoich dzieci (a może właściwego zęba?)? Z pewnością nie jesteś sam - jednym z największych wyzwań, przed jakimi stają rodzice, jest nauczenie dzieci higieny jamy ustnej.

The Super Dentists wie, jak ważne jest wpajanie pozytywnych nawyków związanych z higieną jamy ustnej w młodym wieku. Z próchnicy zębów wyższe niż kiedykolwiek, to zawsze dobry pomysł, aby rozpocząć zrównoważony, praktyczny harmonogram opieki stomatologicznej jak najwcześniej. Jako preferowany dostawca opieki stomatologicznej dla rodziców i dzieci w całym San Diego, The Super Dentists jest dobrze wyposażony, aby pomóc Tobie i Twoim dzieciom ustanowić pozytywne nawyki na całe życie.

Nawyki higieny jamy ustnej od ekspertów

Dobre nawyki stomatologiczne są niezbędne dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Ale co innego jest dowiedzieć się o tych nawykach, a co innego wprowadzić je w życie.

The Super Dentists zwrócił się do osób znających się na tym temacie - w tym zaniepokojonych rodziców, blogerów i innych zwolenników zdrowia dzieci - o ich zdanie na temat nauczania dzieci o higienie jamy ustnej. Ich odpowiedzi są pouczające, zwięzłe i mają zastosowanie dla każdego, kto jest zainteresowany nauczaniem dzieci o higienie jamy ustnej.

Zdajemy sobie sprawę, że nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dla tego trudnego zadania. Ale dzięki radom tych, którzy już tam byli i to zrobili, mamy nadzieję, że znajdziesz wskazówki warte wypróbowania.

Dla Alexandry Fung

, prezesa Upparent, lęk przed dentystami okazał się główną przeszkodą na drodze do dobrego zdrowia jamy ustnej. "Kiedy moje starsze dzieci były w wieku przedszkolnym, oboje bali się dentysty", powiedziała pani Fung. "Rzeczą numer jeden, która pomogła im przezwyciężyć lęk, było wyjaśnienie im procesu, aby wiedziały, czego się spodziewać i co się dzieje na każdym etapie wizyty".

Dzieci pani Fung walczyły ze strachem, który dotyka wiele małych dzieci. Na szczęście współpracujący i troskliwi pracownicy opieki stomatologicznej pomogli im pokonać lęk przed zębami. "Dentyści i higienistki, którzy najbardziej pomogli im przezwyciężyć strach, to ci, którzy zaangażowali się w tę instrukcję również podczas konsultacji, rozmawiając bezpośrednio z dziećmi i odpowiadając na ich pytania, gdy się pojawiały. Z moim najmłodszym dzieckiem nadal jesteśmy na etapie, w którym musimy go przekonać do codziennego mycia zębów!".

Troska pani Fung o lęk przed dentystami jest powszechna wśród wielu rodziców i dzieci. To jeden z powodów, dla których przyjazne pacjentom gabinety The Super Dentists zawierają doświadczenia rzeczywistości rozszerzonej, kolorowe postacie i mnóstwo zabawnych zajęć, aby zmniejszyć niepokój związany z wizytami u dentysty - zwłaszcza niepokój związany z tą zawsze ważną pierwszą wizytą u dentysty! Jeśli Twoje dziecko jest szczególnie niespokojne, poinformuj o tym naszą Super Załogę podczas ustalania terminu wizyty. Zalecamy również przybycie nieco wcześniej, aby dziecko miało szansę zaaklimatyzować się przed oddzwonieniem. Super Stomatolodzy oferują zabawy, które sprawią, że Twoje dziecko będzie miało pozytywne skojarzenia z wizytą u dentysty.

Solidne podstawy wiedzy stomatologicznej zaczynają się w domu. Charlene Hess

, która prowadzi blog o domowym wychowaniu pod nazwą Hess Un-Academy, ilustruje, jak pozytywne rutyny mogą pomóc w nauczaniu dzieci o dobrych nawykach związanych z higieną jamy ustnej. Część tego zachęcającego wzmocnienia nie polega tylko na zapamiętywaniu - obejmuje również wykorzystanie melodii!

"Nauczyliśmy nasze dzieci, jak myć zęby za pomocą jednej małej sztuczki - śpiewaliśmy piosenkę!" wyjaśniła pani Hess. "Wybierałam krótką i słodką piosenkę (zwykle ABC, ale nie zawsze) i śpiewałam ją, gdy myłam im zęby. Mogłam zwolnić lub przyspieszyć piosenkę, albo zrobić śmieszne głosy. Ten technika utrzymywał dzieci rozpraszać i bawić się podczas gdy dostałem ich zęby czyścić. Nie wiem, czy to był zbieg okoliczności, czy nie, ale żadne z moich dzieci nigdy nie bało się dentysty."

Super Dentists jest zdecydowanie "w zgodzie" z tokiem myślenia pani Hess. Zaprojektowaliśmy naszą popularną Super Szczoteczkę do Zębów do zajęć typu "sing-along", z wbudowaną dwuminutową piosenką (zalecany czas szczotkowania). Najlepsza szansa na rozwój pozytywnego zdrowia zębów zaczyna się w młodym wieku, a nasza Super Szczoteczka do Zębów jest idealnym sposobem na zaszczepienie nawyków, które pozostaną na całe życie. Dzięki czterem postaciom, kolorowej grafice i ergonomicznej konstrukcji, nasze szczoteczki pozwalają każdemu dziecku cieszyć się własnym super szczotkowaniem.

Nauczanie dzieci o higienie jamy ustnej jest czasami bardziej o tym, czego NIE robić, niż o przestrzeganiu konkretnego zestawu wytycznych. Cendu Param z bloga Cenzerely Yours podkreśla, że zbyt wiele czasu spędzonego z butelką przed snem może prowadzić do problemów z zębami. "Upewniamy się, że nigdy nie dajemy naszemu małemu człowiekowi butelki do zasypiania" - wyjaśnia pani Param. "To całkiem sporo gwarantuje, że skończysz z ubytkami, więc nie rób tego! Ostatnie mleko wypija na długo przed snem, a potem ma swój nocny rytuał: mycie zębów, kąpiel, piżama, bajka i do łóżka".

Konsekwencja i ustanowienie rutyny jest zawsze ważne. "Ponieważ byliśmy konsekwentni, on już wie, czego się spodziewać. Nie musimy go już nawet podpowiadać, wie, że jego dzień zaczyna się i kończy myciem zębów" - powiedziała Pani Param.

Jeśli chodzi o wizyty u dentysty, pani Param daje pozytywny przykład - dosłownie. "Chodzenie do dentysty może być przerażające, niezależnie od tego czy jesteś młody czy stary. Ja w dzieciństwie absolutnie tego nie znosiłam! Możesz ułatwić przejście swojemu maluchowi, pozwalając mu najpierw na oglądanie Ciebie". Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że mogą przekazać swój strach lub lęk przed wizytą u dentysty swoim dzieciom. Nawet jeśli wizyta u dentysty nie jest Twoją najbardziej ulubioną czynnością, staraj się mówić o niej w neutralnych słowach, aby Twoje dzieci nie wczuwały się w Twoje uczucia. Dawanie pozytywnego przykładu to jedna z najlepszych rzeczy, jakie mogą zrobić rodzice.

Odwiedź The Super Dentists po najlepszą opiekę stomatologiczną dla dzieci w San Diego

The Super Dentists jest tutaj, aby pomóc we wszystkich potrzebach związanych ze stomatologią dziecięcą. Od super fajnych szczoteczek do zębów po bogactwo informacji i zasobów dla rodziców, jesteśmy rzecznikiem nr 1 i dostawcą wysokiej jakości opieki stomatologicznej w całym San Diego!

Rodzice i dzieci są zachęcani do odwiedzenia naszego portalu edukacji pacjenta, który szczyci się niesamowitym asortymentem zasobów przyjaznych dla pacjenta. Poznaj pomocne informacje na temat nagłych wypadków stomatologicznych, codzienne porady i sztuczki opieki, ogólne i ortodontyczne informacje i wiele więcej. The Super Dentists z pasją przekazuje naszym pacjentom najbardziej wszechstronne informacje - w końcu zdrowie zębów jest niezbędne dla całej rodziny. Dlatego też nasza internetowa baza wiedzy cały czas się powiększa. Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego szukasz, odwiedź najbliższy gabinet Super Dentists i pozwól nam sobie pomóc.

Oferujemy również stomatologię dla nastolatków i stomatologię dla rodziców, która umożliwia rodzinom wspólne umawianie wizyt dla największej wygody. Czekamy na Ciebie w The Super Dentists już wkrótce.

Zdrowe zęby i dziąsła zaczynają się młodo: Teaching Kids Good Oral Hygiene was last modified: Grudzień 17th, 2019 przez. Super Dentyści