loader
  • Strona główna
  • Blog
  • Very Well Health | 8 najlepszych płynów do płukania ust na zapalenie dziąseł
Blog

Very Well Health | 8 najlepszych płynów do płukania ust na zapalenie dziąseł

Zapobiegaj problemom z zębami dzięki tym najlepszym produktom

Nasi redaktorzy niezależnie badają, testują i polecają najlepsze produkty; więcej informacji o naszym procesie recenzowania znajdziesz tutaj. Możemy otrzymać prowizję od zakupów dokonanych za pośrednictwem wybranych przez nas linków.
Pierwsze spojrzenieNajlepszy wynik
:

Płyn do płukania jamy ustnej TheraBreath Healthy Gums

"Ta formuła nie zawiera alkoholu, sztucznych barwników ani aromatów".

Najlepszy budżet:

ACT Anticavity Fluoride

"Zawiera maksymalną dawkę fluorku dostępną w postaci płukanki bez recepty".

Najlepszy bezalkoholowy:

Listerine Zero Alcohol Mouthwash

"Formuła, która nie poparzy Twoich ust, sprawia, że jest to solidne ulepszenie formuły, do której prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony".

Best Sensitive:

CloSYS Original Płyn do płukania jamy ustnej o niearomatyzowanej konsystencji dla wrażliwych ust

"Płyn do płukania ust CloSYS Original usuwa ostre substancje chemiczne i barwniki, pozostawiając Ci tylko to, co najlepsze: formułę opracowaną z myślą o pielęgnacji jamy ustnej bez wszystkich składników wypełniających".

Najlepszy dla suchych ust:

Płyn do płukania ust Colgate Hydris Dry Mouth

"Przynosi ulgę w suchości jamy ustnej nawet do czterech godzin".

Najlepszy na owrzodzenia:

CankAid Mouth Rinse

"Przynosi natychmiastową ulgę i nie powoduje uczucia pieczenia".

Najlepszy w smaku:

Listerine Ultraclean Oral Care Antiseptic Mouthwash, Fresh Citrus

"Ten płyn do płukania ust smakuje bardziej jak deser niż jak produkt do higieny jamy ustnej".

Najlepsze wybielanie:

Crest 3D White Brilliance Alcohol Free Whitening Mouthwash

"Ten produkt ma gwarancję, że już po siedmiu dniach zauważysz bielszy uśmiech".

Zbyt wiele osób uważa, że rutynowe kontrole stomatologiczne można odłożyć na później. Jednak zdrowie jamy ustnej to o wiele więcej niż zdrowe zęby. Choroby dziąseł są jedną z głównych przyczyn utraty zębów u dorosłych, a ponadto są powiązane z chorobami serca i udarami mózgu. Z tego względu jest to tak samo ważne, jak coroczne badania kontrolne.

Jak twierdzi Kami Hoss, D.D.S., M.S., dyrektor generalny The Super Dentists

, zapalenie dziąseł jest niezwykle powszechne, nawet jeśli regularnie odwiedzasz dentystę. "Szacuje się, że trzech na czterech dorosłych Amerykanów ma zapalenie dziąseł" - mówi. "Powszechne przyczyny zapalenia dziąseł to niewłaściwa dieta, nieprawidłowa higiena jamy ustnej, palenie tytoniu, starzenie się, niektóre leki i choroby ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca lub choroby autoimmunologiczne. Zapalenie dziąseł jest również powszechne w czasie ciąży".

Chcesz poprawić stan zdrowia swoich zębów? Przede wszystkim, jeśli podejrzewasz u siebie zapalenie dziąseł, dr Hoss zaleca ustalenie z dentystą planu leczenia. Radzi, by nie stosować płynów do płukania jamy ustnej zawierających alkohol, "ponieważ alkohol może zmienić równowagę mikrobiomu jamy ustnej i na dłuższą metę przynieść więcej szkody niż pożytku".

"Niektóre płyny do płukania jamy ustnej zawierają składniki przeciwbakteryjne, takie jak chlorheksydyna, chlorek cetylopirydyniowy i olejki eteryczne, które mogą tymczasowo zmniejszyć zapalenie dziąseł poprzez redukcję obciążenia mikrobiologicznego" - mówi dr Hoss, ale dodaje, że zawsze należy informować dentystę o stosowanych przez siebie produktach do higieny jamy ustnej.

Jeśli jesteś ciekawa, jakie płyny do płukania jamy ustnej na zapalenie dziąseł są dostępne na rynku, oto kilka wybranych przez Verywell Health, które mogą pomóc w walce z zapaleniem dziąseł i poprawić ogólny stan zdrowia dziąseł.

Nasze najlepsze produkty

Najlepszy ogólnie:

TheraBreath Healthy Gums Oral Rinse

Markę tę zapoczątkował dentysta specjalizujący się w leczeniu nieświeżego oddechu, zaburzeń smaku, kamieni migdałkowych i suchości jamy ustnej, więc można założyć, że jest dobra. Oprócz zwalczania zapalenia dziąseł i nieświeżego oddechu, formuła ta pomaga również zwalczać paradontozę, czyli chorobę dziąseł w późniejszym stadium, która pojawia się, gdy zapalenie dziąseł pozostaje nieleczone.

Preparat ten nie zawiera alkoholu, sztucznych barwników ani aromatów. Zgodnie z etykietą, płyn do płukania jamy ustnej TheraBreath Zdrowe Dziąsła zawiera chlorek cetylopirydyniowy (CPC), składnik zatwierdzony przez FDA, który "klinicznie udowodnił, że zabija zarazki związane z chorobami dziąseł i innymi problemami przyzębia".

Najlepszy budżet:

ACT Anticavity Fluoride

Recenzentom podoba się przejrzysta formuła, która nie zawiera chemicznych barwników. Ten płyn do płukania ust ACT zawiera maksymalną dawkę fluoru dostępną w postaci płukanki bez recepty. Fluor jest minerałem, który pomaga zapobiegać próchnicy zębów.

A ponieważ jest on dostępny w tak przystępnej cenie, stanowi doskonałą opcję budżetową, którą możesz dodać do swojej codziennej rutyny dbania o ogólny stan zdrowia jamy ustnej.

Najlepszy bezalkoholowy:

Listerine Zero Alcohol Mouthwash

Jeśli kiedykolwiek wcześniej używałeś płynu do płukania ust, istnieje duże prawdopodobieństwo, że był to płyn Listerine - ponieważ istnieje on od 1914 roku. Jest to unowocześniona formuła klasycznej antyseptycznej płukanki, która nie zawiera alkoholu, aby zapewnić komfort.

Ten płyn do płukania jamy ustnej pomaga zwalczać zapalenie dziąseł i halitozę (znaną również jako nieświeży oddech). Składniki zatwierdzone przez FDA i formuła, która nie powoduje pieczenia jamy ustnej, sprawiają, że jest to solidna aktualizacja formuły, do której prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony.

Najlepszy dla osób wrażliwych:

CloSYS Original Płyn do płukania ust bez środków aromatyzujących dla wrażliwych ust

Płyn do płukania ust CloSYS Original usuwa ostre substancje chemiczne i barwniki, pozostawiając Ci tylko to, co najlepsze: formułę opracowaną z myślą o pielęgnacji jamy ustnej bez wszystkich składników wypełniających. Z tego powodu ten niearomatyzowany płyn jest idealny dla osób o wrażliwej jamie ustnej.

Jeśli szukasz formuły bez alkoholu, siarczanów i glutenu, ale chcesz zachować miętowy smak, do którego jesteś przyzwyczajony, możesz dodać go według własnego uznania za pomocą opcjonalnego zakraplacza o smaku miętowym, który znajduje się w zestawie. Jego formuła o zrównoważonym pH jest delikatna dla Twoich ust i nie powoduje pieczenia podczas płukania.

Najlepszy dla suchych ust:

Płyn do płukania ust Colgate Hydris Dry Mouth

Suchość w ustach to nieprzyjemna dolegliwość, która występuje, gdy ślinianki nie produkują wystarczającej ilości śliny, aby utrzymać odpowiednią wilgotność jamy ustnej. Może to być dziedziczne lub spowodowane stresem, lekami lub paleniem. Niezależnie od przyczyny, ta formuła Colgate pomoże Ci nawilżyć jamę ustną pomiędzy kolejnymi szczotkowaniami. Zgodnie z informacją na etykiecie, łagodzi ona suchość w jamie ustnej nawet do czterech godzin.

Jeśli doświadczasz suchości w jamie ustnej, pamiętaj, aby porozmawiać o tym ze swoim dentystą. Recenzentki zauważyły, że ta formuła przynosi ulgę, której szukały, i zapewnia wielogodzinne nawilżenie.

Chociaż zapalenie dziąseł jest spowodowane suchością jamy ustnej, jest ono odwracalne. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji możesz wyleczyć swoje usta w domu.

Najlepszy na ow

rzodzenia: Płyn do płukania ust CankAid

Zapalenie dziąseł może powodować podrażnienie dziąseł, a jeśli masz wrzód na dziąśle, ból może być niemal nie do zniesienia. W przypadku trudno dostępnych miejsc (np. w tylnej części jamy ustnej między dziąsłami a policzkiem) płukanie ust tą płukanką może przynieść ukierunkowaną ulgę. Ta formuła zawiera skoncentrowany proszek, który miesza się z wodą, aby uzyskać do 36 uncji płynu do płukania jamy ustnej, co sprawia, że jest to bardzo korzystna cena.

Recenzentom podobało się to, że przynosi natychmiastową ulgę i nie powoduje uczucia pieczenia.

Najlepszy smak:

Listerine Ultraclean Oral Care Antiseptic Mouthwash, Fresh Citrus

Zmywanie przez 30 sekund płynu do płukania ust może być irytujące, ale dzięki świeżemu, cytrusowemu smakowi recenzenci zauważają, że ten płyn do płukania ust smakuje bardziej jak deser niż produkt do higieny jamy ustnej. Codzienne stosowanie płynu do płukania ust może pomóc w zapobieganiu chorobom dziąseł i zapaleniu dziąseł. Ten wyjątkowy smak może być trudno dostępny na półkach sklepowych, więc następnym razem podczas zakupów online zrób zapasy. Płyn ten zapewnia również uczucie czystości, jakie zwykle można uzyskać tylko u dentysty, bez nieprzyjemnego posmaku i uczucia pieczenia.

Wiele osób, które pokochały ten smak, zauważa, że dentysta polecił im właśnie tę markę - zwłaszcza po to, aby codzienne stosowanie było jak najłatwiejsze i jak najprzyjemniejsze.

Najlepsze wybielanie:

Crest 3D White Brilliance Bezalkoholowy płyn do płukania ust wybielający

Ten produkt daje gwarancję, że już po siedmiu dniach zauważysz bielszy uśmiech. Ta bezalkoholowa formuła nie zawiera również nadtlenku, więc nie ma tu niepotrzebnego pienienia się - tylko wysokiej jakości składniki, które jednocześnie czyszczą dziąsła i wybielają uśmiech.

Fani tego produktu uwielbiają jego smak i fakt, że nie zawiera alkoholu. Dzięki składnikom zatwierdzonym przez American Dental Association i szybkiemu działaniu usuwającemu przebarwienia, ta płukanka to świetny sposób na pozbycie się wielu problemów z zębami za pomocą jednego płukania.

Ostateczny werdykt

Zapalenie dziąseł może być skutkiem unikania wizyt u dentysty. Zabiegi stomatologiczne mogą być kosztowne - nawet jeśli masz ubezpieczenie - nic więc dziwnego, że Amerykanie unikają ich za wszelką cenę. Rozpoczęcie rutynowej pielęgnacji jamy ustnej w domu może pomóc w utrzymaniu jamy ustnej w jak najlepszej kondycji nawet pomiędzy wizytami u dentysty. Jeśli masz trudności z opłaceniem opieki dentystycznej, istnieje kilka możliwości. Produkty takie jak płyn do płukania jamy ustnej TheraBreath Healthy Gums lub płyn do płukania ust Listerine Zero Alcohol mogą pomóc w oczyszczaniu dziąseł bez powodowania jeszcze większych podrażnień przez ostry alkohol. Kluczem jest wyrobienie sobie nawyku dbania o zdrowie jamy ustnej. Wypróbuj płyn do płukania jamy ustnej o ciekawym smaku, aby łatwiej było trzymać się rutyny.

Czego należy szukać w płynie do płukania ust na zapalenie dziąseł

Alkohol a płyn bezalkoholowy:

Płyny do płukania ust z zawartością alkoholu zabijają bakterie i zwalczają nieświeży oddech, ale mogą nie być najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz leczyć zapalenie dziąseł. Wybierz delikatną formułę, która została opracowana specjalnie z myślą o zapaleniu dziąseł, aby uniknąć dalszego podrażniania dziąseł.

Specyficzny dla danego schorzenia:

Jeśli masz skłonność do występowania owrzodzeń, suchości jamy ustnej lub wrażliwych zębów, poszukaj płynu do płukania jamy ustnej dostosowanego do tego schorzenia. Jeśli nie jesteś pewien, który produkt wybrać, porozmawiaj ze swoim dentystą, który zaleci Ci najlepszy produkt do stosowania.

Ten artykuł autorstwa Brittany Leitner został pierwotnie opublikowany na stronie VeryWell Health

VeryWell Health | 8 najlepszych płynów do płukania ust na zapalenie dziąseł was last modified: Listopad 4th, 2020 by Superstomatolodzy