loader
Blog

Nieświeży oddech? Pozbądź się go szybko!

Zaktualizowano: 2/27/2020

Nieświeży oddech, znany również jako halitoza, to powszechny, uleczalny problem, który występuje z wielu powodów. Od niewłaściwej higieny jamy ustnej po zaburzenia równowagi w jamie ustnej, nieświeży oddech może stanowić poważny problem w pracy i życiu towarzyskim. Jakie są zatem przyczyny i sposoby leczenia nieświeżego oddechu?

Słaba opieka stomatologiczna

Największą przyczyną nieświeżego oddechu jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. Brak właściwej pielęgnacji jamy ustnej może powodować rozwój bakterii i mikrobów, które wytwarzają w jamie ustnej śmierdzące związki siarki. Jeśli nie utrzymujesz jamy ustnej w czystości, bakterie rozwijają się i rozprzestrzeniają, powodując próchnicę i jeszcze więcej problemów w jamie ustnej, które przyczyniają się do powstawania nieświeżego oddechu.

Dobra wiadomość jest taka, że nieświeży oddech spowodowany niewłaściwą higieną jamy ustnej można łatwo wyleczyć dzięki szybkiej wizycie u dentysty i wyrobieniu nawyku codziennego szczotkowania i nitkowania zębów. Nie zapomnij również o szczotkowaniu języka! Ten krok sprawi, że bakterie nie będą gromadzić się również w tylnej części jamy ustnej.

Mocno pachnące produkty spożywcze

Nieświeży oddech może być również spowodowany spożywaniem silnie pachnących pokarmów. Zauważ, że często to właśnie silnie pachnące pokarmy są przyczyną nieświeżego oddechu, a nie koniecznie brzydko pachnące. Na przykład, zapach gotowanego czosnku może być całkiem przyjemny. Jednak czosnek jest znany z tego, że powoduje spustoszenie w oddechu.

Aby zmniejszyć nieświeży oddech spowodowany śmierdzącymi produktami, po posiłkach zawierających duże ilości szkodliwych substancji (czosnek, cebula, wino itp.) spożywaj produkty oczyszczające podniebienie. Dobre produkty oczyszczające podniebienie to sorbet owocowy, zwykłe krakersy, chleb lub świeże owoce.

Choroba

Nieświeży oddech może być często spowodowany chorobą. Jeśli ostatnio walczyłeś z alergią, przeziębieniem lub poważniejszą chorobą związaną z uchem, nosem i gardłem, śluz i bakterie pochodzące z kapania z nosa mogą przyczepić się do Twojego języka i spowodować okropny halitosis.

Spożywanie węglowodanów może pomóc w zwalczaniu tej formy nieświeżego oddechu. Utrzymywanie jamy ustnej w czystości, a zwłaszcza języka, również odstraszy większość bakterii pochodzących z kapania z nosa.

Niedroga opieka stomatologiczna

Najlepszym sposobem na pozbycie się nieświeżego oddechu, który nie chce ustąpić, jest wizyta u dentysty w celu oczyszczenia zębów. Aby uzyskać niedrogi plan dentystyczny, odwiedź 1Dental.com, aby uzyskać plan w niskiej miesięcznej stawce i zobaczyć dentystę w ciągu kilku dni!

Nie musisz żyć z nieświeżym oddechem. Możesz go leczyć i zająć się ważniejszymi sprawami w swoim życiu - przyjaciółmi, rodziną i wykonywaniem swojej pracy z dumą. Zadbaj o siebie i zacznij skupiać się na życiu.