loader
Blog

Stomatologia estetyczna dla dorosłych

Stomatologia estetyczna dla dorosłych pozwala zachować ładny uśmiech dzięki zachowaniu naturalnych zębów. Czasami oznaki zużycia zębów u osób dorosłych mogą być problemem estetycznym, ale mogą również wskazywać na problemy stomatologiczne, które mogą zagrażać funkcji zęba. Lekarze Super Dentists zbadają Twoje zęby, aby upewnić się, że są zdrowe i prawidłowo funkcjonują. Jeśli masz uszkodzony ząb, dobra wiadomość jest taka, że obecnie większość ubytków, pęknięć, przestrzeni i wyszczerbień można naprawić. Poinformuj swojego superstomatologa, jeśli odczuwasz ból lub wrażliwość. Aby leczenie było jak najbardziej komfortowe, dentyści Super Dentists stosują nie tylko delikatne podejście do rodziców, ale także do dzieci.

W zależności od konkretnego problemu z zębem, The Super Dentists może zalecić wypełnienie, koronę lub łączenie zębów. Chociaż nie są to jedyne metody odbudowy zębów, są one najczęściej stosowane.

Licówki dentystyczne lub porcelanowe to kolejna opcja stomatologii estetycznej, która pozwala zmienić kształt, rozmiar, długość lub kolor zębów, aby stworzyć pewny siebie uśmiech.

Wypełnienia

Wypełnienia stosuje się w celu naprawienia pęknięcia lub ubytku. Nie tylko dzieci mają ubytki. Dorośli mogą spożywać słodkie napoje i pokarmy, zapomnieć o szczotkowaniu i nitkowaniu zębów lub doznać urazu. Z różnych powodów konieczna może być także wymiana starego wypełnienia. Jeśli potrzebujesz wypełnienia, The Super Dentists da Ci wybór pomiędzy wypełnieniem z białej żywicy kompozytowej a wypełnieniem amalgamatowym. Ten rutynowy zabieg może wzmocnić ząb tak, że prawdopodobnie zapomnisz, że kiedykolwiek miałeś problem.

Korony

Gdy ząb jest zbyt zniszczony, aby można było założyć w nim wypełnienie, idealnym rozwiązaniem może być korona. Korona ochroni pozostały ząb oraz korzeń, a także zmniejszy ryzyko bólu i infekcji. W Super Dentists u dorosłych stosuje się korony niemetalowe z porcelany lub litej cyrkonii, ze względu na ich wytrzymałość i naturalny wygląd. Należy zachować ostrożność, ponieważ korona jest skutecznym sposobem na uratowanie zęba, ale nie jest tak mocna jak zęby naturalne. Korony są doskonałym sposobem na zachowanie zęba, gdy nie pozostało go już zbyt wiele.

Bonding zębów

Bonding jest jak nowoczesna magia, która pozwala naprawić wyszczerbione, popękane, dziwnie rozmieszczone lub niedopasowane zęby. Lekarze Super Dentists stosują kompozytowy materiał plastikowy lub żywiczny, który jest przyklejany do zęba, aby nadać mu naturalny wygląd. Materiał kompozytowy jest dostępny w wielu odcieniach, dzięki czemu można go dopasować do naturalnego koloru zębów. Nakładanie bondingu trwa zazwyczaj mniej niż godzinę. Do gabinetu wejdziesz z nieestetycznym zębem, a wyjdziesz z pięknym uśmiechem.

Licówki

Licówki stomatologiczne to cienkie pokrycia, które są przyklejane do powierzchni zęba w celu poprawy jego wyglądu. Licówki mogą być stosowane do korekty wielkości, kształtu, długości lub koloru zęba, aby wszystkie zęby wyglądały jednolicie. W przypadku zębów, które są małe, mają luki, są niedopasowane pod względem wielkości lub przebarwione, licówki można zastosować w celu skorygowania jednego lub kilku zębów. Licówki porcelanowe są preferowane ze względu na ich naturalny wygląd i możliwość uniknięcia przebarwień. W średnim wieku wielu dorosłych ma już oznaki zużycia zębów. Licówki są skutecznym sposobem na uzyskanie bardziej młodzieńczego uśmiechu.

Stomatologia estetyczna dla dorosłych was last modified: Styczeń 8th, 2018 by TinyFrog DC