loader
Blog

Domowe sposoby na problemy z zębami

Zaktualizowano: 2/6/2020

Prace stomatologiczne są kosztowne. I chociaż w przypadku poważniejszych problemów zawsze należy udać się do dentysty, krótkoterminowe rozwiązania bardziej drobnych problemów mogą być dostępne przy niewielkich lub zerowych kosztach. Wiele popularnych artykułów gospodarstwa domowego można wykorzystać do złagodzenia bólu zębów, zmniejszenia krwawienia dziąseł, wyeliminowania nieświeżego oddechu i usunięcia plam powierzchniowych z zębów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz wykorzystać te domowe sposoby, aby poprawić swój uśmiech.

Ból zębów

Ból zęba? Spróbuj jednego z tych środków domu, aby pomóc złagodzić ból, aż można dostać się do dentysty.

    Ogórek: Ogórki pomagają łagodzić ból zęba, zwłaszcza jeśli ogórek jest zimny. Pokrój mały kawałek schłodzonego ogórka i połóż go na zębie, aby złagodzić ból. Surowy ziemniak: Podobnie, schłodzony ziemniak może również pomóc w zapewnieniu ulgi w bólu zęba. Obierz go ze skórki i odetnij mały kawałek, który umieść na dotkniętym zębie. Ekstrakt z prawdziwej wanilii: Prawdziwa (nie imitacja) wanilia ma właściwości odczulające, które mogą odczulić obszar wokół zainfekowanego zęba. Nałóż wanilię na ten obszar za pomocą wacika lub rozetrzyj ją w całej jamie ustnej, aby znieczulić większy obszar. Teabag: Herbata o wysokiej zawartości kwasu taninowego, taka jak zielona lub czarna herbata, pomaga zmniejszyć obrzęk. Zwilż torebkę herbaty i podgrzewaj ją w kuchence mikrofalowej, aż będzie ciepła. Następnie wyciśnij nadmiar wody i przyciśnij torebkę do bolesnego miejsca, aż ostygnie. Płukanie zębów wodą z solą: Sól ma wiele właściwości leczniczych i może pomóc złagodzić ból zęba. Rozcieńcz 2-3 łyżeczki soli w jednej filiżance ciepłej wody. Przepłucz usta roztworem jak płynem do płukania jamy ustnej, a następnie wypluj go. Powtórz czynność w razie potrzeby.

Zakażenie tkanek

Infekcja tkanek jamy ustnej może obejmować przeziębienie, owrzodzenia, zapalenie dziąseł lub inną chorobę dziąseł. Uszkodzenie tkanek jamy ustnej może być bardzo bolesne, ale można mu łatwo zaradzić, stosując kilka prostych domowych sposobów leczenia.

    Zrób płukankę z wody utlenionej. Połącz 1 część wody utlenionej z 4 częściami wody, a następnie przepłucz usta. Nadtlenek pomoże zabić wszelkie bakterie, które są przyczyną infekcji, a woda rozcieńcza nadtlenek tak, że nie jest zbyt silny. Możesz również dodać sól, aby zrobić z tego płukankę solną podobną do tej, której używają profesjonaliści. Połącz sodę oczyszczoną z wodą, aby zrobić pastę i nałóż ją na dotkniętą tkankę. Pozostaw na kilka sekund, a następnie wypłucz usta, aby usunąć nadmiar pasty. Soda oczyszczona pomaga zabić mikroby w jamie ustnej, więc powinno to pomóc w ograniczeniu infekcji. Aloes może również pomóc złagodzić stan zapalny tkanki. Posmaruj nim chore miejsce lub przepłucz je niewielką ilością wody, aby zmniejszyć obrzęk.

Nieświeży oddech

Nieświeży oddech jest powszechną dolegliwością, która dotyka około 40% populacji amerykańskiej. Wiele razy lekarstwo jest tak proste, jak mycie zębów, ale są też domowe sposoby, które warto wypróbować, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w eliminowaniu zapachu.

    Soda oczyszczona. Podczas gdy soda oczyszczona zabija niepożądane bakterie, pomaga również wyeliminować brzydkie zapachy. Szczotkowanie zębów sodą oczyszczoną przed użyciem pasty do zębów może pomóc odświeżyć oddech i usunąć bakterie powodujące nieprzyjemny zapach. Przyprawy. Wiele przypraw, takich jak goździki, koper włoski czy nasiona anyżu, ma właściwości eliminujące przykry zapach. Żucie tych przypraw może pomóc ukryć nieświeży oddech i nadać mu świeży, nowy zapach. Płukanie jamy ustnej. Innym sposobem na wyeliminowanie nieświeżego oddechu jest stworzenie własnego płynu do płukania jamy ustnej. Wyciągi z szałwii, nagietka i mirry mogą pomóc położyć kres nieświeżemu oddechowi i można je kupić w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością. Wymieszaj równe części tych trzech składników i przepłucz gardło.

Wybielanie

Każdy chce, aby mogli mieć bielszy uśmiech bez płacenia wysokich cen, że wiele profesjonalnych, a nawet kupione środki są znane. Na szczęście, istnieje wiele elementów w prawo w swoim własnym domu, które mogą pomóc rozjaśnić uśmiech za niewielkie lub żadne koszty.

    Truskawki / cytrusy: Truskawki i owoce cytrusowe są bogate w kwas, który pomaga wybielić zęby. Po prostu jedzenie tych pokarmów pomoże, ale można również zastosować miąższ do zębów jak żel wybielający. Nie zostawiaj go jednak na zbyt długo - kwas może zniszczyć szkliwo. Soda oczyszczona: Soda oczyszczona jest również doskonałym środkiem wybielającym. Jej właściwości ścierne pomagają usuwać powierzchniowe przebarwienia. Spróbuj szczotkować zęby sodą oczyszczoną z wodą przed użyciem pasty do zębów lub wymieszaj ją z miąższem truskawek lub sokiem z cytryny i nałóż na zęby. Nadtlenek wodoru: To rozwiązanie jest również skuteczne w wybielaniu, i może być stosowany po prostu przez swishing wokół w ustach. Można go również połączyć z sodą oczyszczoną, aby uzyskać pastę, a następnie użyć go jako pasty do zębów.

Aby uzyskać więcej informacji i domowych sposobów na wybielanie zębów, sprawdź nasz przewodnik po wybielaniu zębów.

Domowe sposoby mogą być świetnym rozwiązaniem tymczasowym, ale nigdy nie powinny być stosowane zamiast profesjonalnego leczenia stomatologicznego. Powinny być raczej stosowane tylko w celu uzyskania ulgi do czasu wizyty u dentysty. Pamiętaj, aby powiadomić swojego dentystę o wystąpieniu jakichkolwiek komplikacji i skonsultować się z nim przed zastosowaniem jakichkolwiek domowych środków zaradczych.