loader
Blog

FTC ostrzega przed oszustwami rabatowymi

Zaktualizowano: 2/25/2020

Wiele osób poszukuje niedrogiego ubezpieczenia stomatologicznego, a coraz więcej opcji staje się dostępnych, np. plany oszczędnościowe.

Ale nie wszystkie dostępne plany rabatowe są zgodne z prawem. Koszt prac medycznych i stomatologicznych wciąż rośnie, a pacjenci są coraz bardziej obciążeni wygórowanymi rachunkami. To sprawia, że łatwo jest dla firm oszustwa do wpadnięcia i oferują zbyt dobre, aby być prawdziwe oferty w celu zmniejszenia lub wyeliminowania rachunków.

Federalna Komisja Handlu rozprawia się z planami rabatów zdrowotnych i fałszywymi polisami ubezpieczeniowymi wykorzystującymi ludzi w trudnej sytuacji finansowej.

Mamy nadzieję, że te informacje nie zniechęcą Cię do znalezienia i skorzystania z planu rabatowego, ale skłonią do dokładnego zbadania planu przed jego podpisaniem.

Poznaj swój plan

Ubezpieczenie zdrowotne a zniżki zdrowotne

Każdy potrzebuje ubezpieczenia zdrowotnego. Nie tylko jest ono wymagane przez prawo, ale także rzeczywiście chroni Ciebie i Twoją rodzinę przed katastrofalnymi stratami. Każda alternatywa, która twierdzi, że zaoszczędzi ci pieniędzy u lekarza, nie spełnia tych samych wymagań.

To powiedziawszy, być może uda ci się znaleźć dodatkowy plan rabatowy, który pomoże ci w niektórych rzeczach, których twoje ubezpieczenie nie obejmuje, takich jak zabiegi chiropraktyczne czy aparaty słuchowe. Inną opcją, aby zaoszczędzić pieniądze na alternatywnej opieki zdrowotnej jest strona jak Groupon, gdzie często można znaleźć oszczędności na kręgarzy, dietetyków, klubów zdrowia lub masażystów. Podczas gdy alternatywne plany i strony rabatowe mogą być świetnym uzupełnieniem ubezpieczenia zdrowotnego, nigdy nie powinny go zastępować.

Ubezpieczenie dentystyczne a zniżki dentystyczne

Ubezpieczenie dentystyczne jest skonstruowane zupełnie inaczej niż ubezpieczenie zdrowotne i nie jest wymagane przez rząd. Podczas gdy ubezpieczenie zdrowotne ma określoną maksymalną kwotę, którą trzeba zapłacić (powszechnie nazywaną deductible) zanim pokryje resztę kosztów, ubezpieczenie dentystyczne ma określoną maksymalną kwotę, którą trzeba zapłacić (i trzeba zapłacić resztę, bez względu na wszystko).

Na przykład, wszyscy nie lubimy płacić udziału własnego (jest on jak pole siłowe, które chroni firmę ubezpieczeniową przed małymi roszczeniami, więc nie musi ona płacić, chyba że sprawy przybierają naprawdę zły obrót), ale co by się stało, gdyby firma ubezpieczeniowa odwróciła się od Ciebie i zapłaciła tylko pierwsze $1,500 Twojego roszczenia, a Ty musiałbyś zapłacić resztę - nie tylko za jedną okazję, ale za cały rok, bez względu na to, co jeszcze Ci się przytrafiło? Tak właśnie działa ubezpieczenie stomatologiczne.

Ze względu na różnice między ubezpieczeniem zdrowotnym a dentystycznym, wiele osób dochodzi do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem jest płacenie za prace dentystyczne z własnej kieszeni. Jednak plan rabatowy dla dentystów może przynieść o wiele większe oszczędności niż płacenie gotówką u dentysty - pod warunkiem, że przystąpisz do legalnego, sprawdzonego planu. Oto jak możesz się upewnić, że przystępujesz do planu rabatowego, który naprawdę działa.

Jak znaleźć legalny plan rabatowy na usługi stomatologiczne?

1) Sprawdź recenzje

Żadna firma nie ma idealnych recenzji i bylibyśmy sceptyczni wobec tych, którzy mają. To powiedziawszy, oto kilka rzeczy, których należy szukać, gdy sprawdzasz recenzje planu rabatowego.

Czy dobre recenzje przeważają nad złymi?

Każda firma będzie miała zarówno dobre, jak i złe recenzje, ale jest to dość bezpieczny zakład, aby przejść z firmą, której pozytywne recenzje znacznie przewyższają negatywne.

Sprawdź wiele stron z recenzjami

Niektóre strony internetowe są zaprojektowane tak, aby uzyskać obiektywne, mieszane recenzje (jak Facebook, Google, Shopper Approved, Retirement Living, Rzecznik Konsumenta i Yelp). Inne są zaprojektowane specjalnie dla skarg. Jeśli widzisz głównie negatywne recenzje, to może być dobre, aby dwukrotnie sprawdzić inne strony z recenzjami.

Jak firma reaguje?

Dobrą zasadą przy sprawdzaniu recenzji jest sprawdzenie, jak firma reaguje, gdy klient ma złe doświadczenia. Czy robi wszystko, co może, aby pomóc klientowi rozwiązać problem? Na przykład, firma nie może uzyskać A+ z Better Business Bureau, chyba że mają terminowy wskaźnik odpowiedzi i satysfakcjonujące rozwiązanie dla klientów.

Wniosek z tego taki: Jeśli firma dyskontowa oszukuje swoich członków, recenzje to pokażą.

2) Szukaj jasnych, uczciwych oszczędności

Jednym z największych problemów FTC wspomina o oszustwach rabatowych jest wprowadzanie członków w błąd co do obiecanych oszczędności.

Jednym ze sposobów, aby upewnić się, że plan rabatowy oszczędza pieniądze na swoich procedurach jest dostęp do pełnego cennika przed zapisaniem się. Jeśli firma stara się ukryć swoje ceny, możesz napotkać wiele ukrytych opłat za każdym razem, gdy będziesz próbował skorzystać z planu.

3) Polityka anulowania bez ryzyka

Sprawdź politykę anulowania/refundacji przed zapisaniem się. Czy trzeba skakać przez liczne przeszkody, aby otrzymać nawet niewielki procent tego, co pierwotnie zapłacił? Jeśli tak, może to być oszustwo, ponieważ firma chce zatrzymać Twoje pieniądze, gdy już je dostanie - nawet po tym, jak je rozgryzie.

Poszukaj czegoś takiego, co oferuje 1Dental: 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy bez dodatkowych opłat za anulowanie (minus początkowa opłata za konfigurację). Myślimy, że naprawdę skorzystasz z planu, ale nie chcemy też wpędzić cię w pułapkę, jeśli z jakiegoś powodu po prostu się nie sprawdzi.

Którym planom rabatowym mogę zaufać?

Przykładem legalnie działającej firmy jest plan rabatowy Careington Care 500 Series, który daje dostęp do pełnej listy zniżek dentystycznych online przed rozpoczęciem składania wniosku, dzięki czemu można dokładnie wiedzieć, na co się piszemy. Careington istnieje od 1979 roku i był pierwszą firmą, która opracowała tego rodzaju plan rabatowy na usługi stomatologiczne. Inne renomowane firmy, takie jak Aetna i Cigna, wkrótce zaczęły podążać za ich przykładem.

Czy 1Dental to oszustwo?

Krótka odpowiedź: Nie, nie jesteśmy! Czasami klienci mówią nam, że nasz plan - Careington Care 500 Series - brzmi zbyt dobrze, aby mógł być prawdziwy. W 1Dental staramy się być tak przejrzyści, jak to tylko możliwe, jeśli chodzi o ceny planów, rabaty stomatologiczne z naszym pełnym cennikiem i sposób działania naszych planów, aby członkowie mogli cieszyć się najlepszymi oszczędnościami na opiece stomatologicznej i nie musieli się martwić, że zostaną oszukani.

Setki tysięcy ludzi w całych Stanach Zjednoczonych wybrało te dentystyczne plany oszczędnościowe, ponieważ naprawdę wierzą, że są one najlepszym sposobem na zaoszczędzenie na opiece dentystycznej. Oto tylko kilka historii, które pokazują dlaczego:

Najczęstsze obawy i odpowiedzi 1Dental

Co zrobić, jeśli jestem obciążony więcej niż reklamowane?

Nasi dentyści są zakontraktowani, aby zapewnić naszym członkom ceny wymienione w cennikach zniżkowych. Zachęcamy wszystkich naszych członków do zadzwonienia do nas pod numer 800-372-7615 lub wysłania wiadomości e-mail na adres customercare@1dental.com w przypadku nieprawidłowego naliczenia opłaty, abyśmy mogli porozmawiać z gabinetem stomatologicznym i sprawdzić, co się dzieje.

W przypadku planu Careington Care 500 (naszego najpopularniejszego planu) udostępniamy również pełną listę zniżek na naszej stronie internetowej i w naszej aplikacji, dzięki czemu członkowie mogą wyświetlić tę listę w gabinecie dentystycznym, aby upewnić się, że naliczane są prawidłowe opłaty.

Niektóre powody, dla których dentysta, którego odwiedziłeś, nie honorował zniżek, mogą być następujące:

    Dentysta nie jest w naszej sieci usługodawców Odwiedzasz specjalistę (ortodontę, periodontologa, endodontę, stomatologa dziecięcego itp.), który jest zakontraktowany do oferowania 20% zniżki na swoje usługi. Ogólni dentyści są zakontraktowani na znacznie większe zniżki - zwykle około 50% od normalnych stawek.

Co jeśli ich dentyści nie są dobrymi dentystami?

Nasi dentyści przechodzą przez dokładny proces weryfikacji, zanim zostaną dodani do naszej listy usługodawców:

Dodatkowo, z zadowoleniem przyjmujemy informacje zwrotne i reagujemy na skargi członków. Jeśli nasi członkowie mają skargi na dentystę z naszej listy, jesteśmy otwarci na informacje zwrotne i sprawdzimy wszystko, co uznamy za podejrzane, aby upewnić się, że utrzymujemy listę wysoko wykwalifikowanych dostawców usług stomatologicznych, którzy dbają o potrzeby stomatologiczne naszych członków.

Zniżkowe ceny" są takie same jak normalne ceny usług dentystycznych.

American Dental Association (ADA) wydaje zaktualizowane kody dentystyczne każdego roku do przemysłu dentystycznego. Nasze "średnie ceny" wymienione na naszej stronie internetowej są aktualizowane w celu odzwierciedlenia tych cen, a nasze rabaty są odpowiednio dostosowane do zaoferowania naszym członkom oszczędności, które widzisz wymienione dla każdego planu.

Od czasu do czasu członkowie natkną się na gabinety dentystyczne w ich pobliżu, które oferują podobne zniżki dla swoich pacjentów, ale jest to wyjątek, a nie reguła. Nasz plan dentystyczny gwarantuje członkom możliwość oszczędzania w zatwierdzonych gabinetach dentystycznych w naszej sieci.

Ich lista dentystów nie jest dokładna. Dentyści nigdy nie słyszeli o tym planie.

Staramy się, aby nasza lista była jak najbardziej aktualna, ale z tysiącami punktów dostępowych w całym kraju, czasami może być niedokładna.

Czasami, gdy dentyści przechodzą na emeryturę, zamykają swoje biuro, przenoszą się lub po prostu zmieniają numery telefonów, nie słyszymy o tej zmianie. Doceniamy naszych członków, którzy piszą do nas na adres customercare@1dental.com, aby dać nam znać o dentystach, którzy się przeprowadzili, nie prowadzą już działalności lub nie przyjmują już naszego planu. Odpowiednio aktualizujemy naszą listę.

Podobnie, czasami może dojść do nieporozumień podczas rozmowy z gabinetami dentystycznymi na temat planów dentystycznych.

Na przykład, niektórzy członkowie dzwonią do dentysty z naszej listy i informują go, że mają "plan 1Dental". Wielu dentystów nie zna nazwy naszej firmy, ponieważ jesteśmy tylko firmą, która sprzedaje plany, a nie tą, która je stworzyła. Gabinety dentystyczne są zaznajomione z nazwami planów, które sprzedajemy (np. plan Careington Care 500).

Wnioski

Chociaż przygnębiająca jest myśl, że niektóre firmy posunęły się do wyłudzania pieniędzy od swoich klientów, wiedz, że są tam dobre firmy, które naprawdę chcą pomóc swoim klientom oferując im dobry produkt i plan.

Wystarczy pamiętać o tych rzeczach, jak szukać legalnego planu rabatowego:

    Poznaj rodzaj planu, który chcesz (zdrowie vs. dentystyczne) Sprawdź dobre i złe recenzje i sprawdź, jak firma reaguje na skargi Szukaj jasnych, uczciwych cen, abyś nie był zaskoczony i wiedział, ile zapłacisz przed wizytą u dentysty lub innego dostawcy usług medycznych Sprawdź, czy istnieje polityka rezygnacji bez ryzyka lub bezpłatny okres próbny, aby wypróbować plan dla siebie.

Plany rabatowe (plany zdrowotne i stomatologiczne) robią wielkie rzeczy dla rodzin i osób indywidualnych o ograniczonym budżecie. Mamy nadzieję, że znajdziesz plan, który jest odpowiedni dla Ciebie i zaoszczędzi Tobie i Twojej rodzinie pieniędzy na Twoje zdrowie i potrzeby dentystyczne. Dobry plan rabatowy może sprawić, że Twoje zdrowie i praca dentystyczna będą o wiele bardziej przystępne.

Źródła:

    Czytaj więcej: ABC News Sprawdź ten przewodnik, aby sprawdzić, czy Twój plan rabatowy jest legalny. Aby uzyskać więcej informacji na temat dentystycznych planów rabatowych, odwiedź 1Dental.com.