loader
  • Strona główna
  • Blog
  • Lekarze I Dlaczego pacjenci z chorobą dziąseł częściej umierają na COVID
Blog

Lekarze I Dlaczego pacjenci z chorobą dziąseł częściej umierają na COVID

Do Lekarzy dołączyła dentystka dr Kami Hoss, która dzieli się swoimi doświadczeniami na temat tego, dlaczego zdrowie jamy ustnej jest tak ważne - zwłaszcza w przypadku wirusa COVID-19.

Dr Hoss wyjaśnia wyniki najnowszych badań, które sugerują, że pacjenci z chorobami dziąseł są 9 razy bardziej narażeni na śmierć z powodu wirusa. Ponadto badanie wykazało, że osoby z chorobami dziąseł są 3 razy bardziej narażone na przyjęcie na oddział intensywnej terapii, a także 4 i pół raza bardziej narażone na konieczność stosowania respiratora.

Stomatolog zauważa również, że według CDC 70 procent osób w wieku 65 lat i starszych cierpi na choroby dziąseł - co czyni ten problem szczególnie niepokojącym dla już i tak wrażliwej populacji.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć ten segment!

"Twoja jama ustna jest bramą do Twojego ciała" - mówi dentysta w rozmowie z The Doctors. "Pod wieloma względami decyduje o zdrowiu całego ekosystemu [Twojego organizmu]... zły stan zdrowia jamy ustnej wpływa na nasz ogólny stan zdrowia, począwszy od ciąży po wiele systematycznych problemów zdrowotnych, a nawet na długowieczność".

Objawy choroby dziąseł mogą obejmować krwawienie i obrzęk dziąseł, co może prowadzić do infekcji. Dr Hoss wyjaśnia, że takie zakażenie może mieć wpływ na płuca pacjenta, przedostać się do krwioobiegu lub wywołać stan zapalny w organizmie, co według badania było prawdopodobną przyczyną wyższego odsetka powikłań w przypadku COVID.

Aby poprawić stan zdrowia jamy ustnej, dr Hoss zaleca:

- Regularnie zgłaszać się do dentysty na wizyty kontrolne

- Regularnie szczotkować i nitkować zęby

- Zwracaj uwagę na to, co jesz i pijesz oraz jak często, ponieważ po jedzeniu i piciu pH śliny spada i staje się bardziej kwaśne, co może prowadzić do większej liczby ubytków i ewentualnie chorób dziąseł

Więcej wskazówek na temat zdrowia jamy ustnej oraz zaskakującego związku między chorobami dziąseł a COVID-19 znajdziesz tutaj.

Ten wywiad ukazał się pierwotnie na stronie The Doctors.com w dniu 3/30/21.

The Doctors I Why Patients with Gum Disease are More Likely to Die of COVID was last modified: Marzec 31st, 2021 by Superstomatolodzy