loader
  • Strona główna
  • Blog
  • 3 najważniejsze grupy wiekowe, w których dzieci powinny odwiedzać stomatologa
Blog

3 najważniejsze grupy wiekowe, w których dzieci powinny odwiedzać stomatologa

Kiedy dzieci zaczynają chodzić do dentysty? To świetne pytanie - i pytanie, które często słyszymy w The Super Dentists. Jesteśmy numerem 1 wśród gabinetów stomatologii dziecięcej w San Diego, dzięki unikalnemu połączeniu wysoko wykwalifikowanych dentystów, najnowocześniejszych technologii stomatologicznych i niesamowitych udogodnień, jakich nie ma żaden inny gabinet. Nasze rewolucyjne podejście do opieki dentystycznej nad dziećmi oznacza, że każde dziecko - w tym Twoje - doświadczy niesamowitych wrażeń podczas każdej wizyty. The Super Dentists!

Nasi eksperci w dziedzinie stomatologii dziecięcej otrzymują mnóstwo pytań od pacjentów takich jak Ty. "Kiedy dzieci idą do dentysty" to częste pytanie. A my mamy na nie odpowiedź - a właściwie odpowiedzi. Zgadza się, istnieją trzy najważniejsze przedziały wiekowe, w których dzieci powinny chodzić do dentysty.

Kiedy niemowlęta idą do dentysty?

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty - to ekscytujący moment, ale może też budzić niepokój. Na stronie w jakim wieku dziecko powinno pójść do dentysty? Właściwie istnieją trzy kluczowe przedziały wiekowe kiedy zabrać dziecko do dentysty.

Jednak najważniejsza jest pierwsza wizyta. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się kiedy zabrać dziecko do dentystyi dlaczego pierwszy rok życia to najlepszy czas na rozpoczęcie profesjonalnej opieki stomatologicznej, dzięki uprzejmości The Super Dentists!

Dlaczego dzieci powinny zgłaszać się do dentysty w 1. roku życia?

Kiedy niemowlęta powinny chodzić do dentysty? Amerykańska Akademia Stomatologii Dziecięcej zaleca, aby dzieci odbyły pierwszą wizytę u dentysty nie później niż w 1. roku życia, aby stworzyć podstawy opieki stomatologicznej.

Ta wizyta pozwala rodzicom zająć się zdrowiem jamy ustnej dziecka w wielu dziedzinach:

  • Zapanowanie nad nawykami związanymi z jamą ustną, takimi jak ssanie palca i ssanie palca i kciuka
  • Ząbkowanie
  • Ocena pierwszych zębów
  • Związek między dietą a zdrowiem jamy ustnej
  • Rozwój dziąseł i linii żuchwy
  • Jak dbać o zdrowie zębów niemowlęcia lub dziecka?

Twój pierwsza wizyta u dentysty u dziecka jest podstawą zdrowia zębów na całe życie. Koniecznie zapisz wszystkie ważne pytania do stomatologa dziecięcego i umów się na następną wizytę. A skoro już o tym mowa, to zakładając, że wszystko jest w porządku z zębami i dziąsłami Twojego dziecka, będziesz chciała zaplanować jego następną wizytę u Super Dentystów.

Ale w w jakim wieku dziecko powinno pójść do dentysty po raz drugi? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Dlaczego dzieci powinny zgłaszać się do dentysty w wieku 4 lat?

Po pierwszej wizycie dziecka u dentysty w wieku 1 roku, nie powinno ono ponownie odwiedzać dentysty przez około 3 lata.. Wiek 4 lat to dla dziecka krytyczny okres, w którym może skorygować złe nawyki związane z jamą ustną, takie jak ssanie lub żucie palców i kciuków. Podczas wizyty u dentysty w wieku 4 lat stomatolodzy mogą wzmocnić strategie, które pomogą dziecku szybko i skutecznie przezwyciężyć te złe nawyki.

Ta wizyta stomatologiczna stanowi ważny "pomost" między okresem, w którym dzieci powinny zacząć chodzić do dentysty (1. rok życia), a wiekiem, w którym dziecko powinno zgłosić się do ortodonty, czyli 7. rokiem życia. Potraktuj tę wizytę jako przejście od "dziecięcego" dentysty do prawdziwego wizytę u stomatologa dziecięcego. A z The Super Dentists Twoje dziecko ma pewność, że otrzyma absolutnie najlepsze leczenie stomatologiczne w południowej Kalifornii!

Tak więc dwie pierwsze ważne wizyty mamy już za sobą... Trifecta jest prawie kompletna. A więc w jakim wieku dziecko powinno pójść do dentysty po drugiej wizycie?

Dlaczego dzieci powinny zgłaszać się do dentysty w wieku 7 lat?

W 7. roku życia dziecku wyrzynają się pierwsze zęby trzonowe, co powoduje powstanie tyłozgryzu. Umożliwia to ortodontom prawidłową ocenę relacji między zębami dziecka od przodu do tyłu i od boku do boku oraz zidentyfikowanie potencjalnych przyszłych problemów stomatologicznych, a także daje wystarczająco dużo czasu na opracowanie planu ich rozwiązania.

Co więcej, ortodonci z The Super Dentists ocenią również możliwe rozwiązania w zakresie wyrównywania zębów w najbliższej przyszłości. W zależności od obecnego ustawienia zębów i ich przemieszczania się w przyszłości może być konieczne założenie aparatu ortodontycznego. Większość dzieci, które potrzebują aparatu ortodontycznego zwykle otrzymuje go między 9 a 14 rokiem życia, choć niektóre sytuacje mogą wymagać innych ram czasowych.

Dzięki wizytom u ortodonty w wieku 7 lat dziecko może zmniejszyć ryzyko urazów zębów, a także potrzebę ekstrakcji zębów stałych w przyszłości.

Podsumowując... w jakim wieku dziecko powinno pójść do dentysty? W wieku 1 i 4 lat.

Na stronie w jakim wieku dziecko powinno pójść do dentysty i ortodonty? Wiek 7 lat.

Odwiedź The Super Dentists, aby uzyskać wyjątkową opiekę stomatologiczną i ortodontyczną - w każdym wieku!

Masz więcej pytań na temat terminów wizyt dzieci u dentysty, kiedy należy zabrać dziecko do dentysty lub inne związane z dziecięcą opieką stomatologiczną? Jesteśmy tu, aby pomóc! Dla wielu rodziców z całego regionu San Diego, The Super Dentists jest ich numerem 1, gdy ich dzieci idą do dentysty.

Nasza praktyka w zakresie stomatologii dziecięcej, ortodoncji i stomatologii dla rodziców obejmuje sześć oddziałów obsługujących cały obszar San Diego. Jeśli jesteś gotowy, aby zabrać swoje dziecko do najlepszych dentystów i ortodontów w Południowej Kalifornii, zadzwoń pod numer 1 (855) GO SUPER lub wyślij sms-a do Super Dentystów pod numer 1 (844) 765-1234. Oferujemy również wygodną online Oferujemy również możliwość ustalenia terminu wizyty online. Dziękujemy, że zdecydowaliście się Państwo na wizytę u The Super Dentists pierwszą wizytę u stomatologa Twojego dziecka!

3 najważniejsze grupy wiekowe, w których dzieci powinny odwiedzać stomatologa was last modified: Grudzień 29, 2021 by The Super Dentists