loader
Blog

Shout SoCal | Poznaj Dr. Kami Hoss

Cześć Dr Kami, kochasz to co robisz. Jest to jasne dla każdego, kto cię zna.

Dlaczego kochasz to, co robisz? Co najbardziej w tym kochasz?

Jest tak wiele rzeczy, które kocham w tym, co robię. Jako dentysta i ortodonta, mogę pomóc ludziom mieć więcej pewności siebie, być szczęśliwszym i być zdrowszym. Ponieważ zdrowie jamy ustnej ma wpływ na tak wiele aspektów naszego życia, mam okazję pomagać ludziom na wiele sposobów. Mogę również połączyć moje zamiłowanie do nauki i sztuki oraz wykorzystać zręczność rąk, którą rozwinęłam dzięki mojemu wykształceniu muzycznemu. A jako prezes naszej firmy mogę pomagać wielu ludziom w realizacji ich własnych marzeń.

Czy realizujesz swoją pasję? Jeśli tak, to dlaczego? Jeśli nie, to dlaczego?

Absolutnie, inaczej nie robiłbym tego tak długo. Jednym z sekretów szczęścia i sukcesu jest kochanie tego, co się robi. To wspaniałe uczucie, gdy wiesz, że dostajesz pieniądze za coś, co chętnie zrobiłbyś w innym przypadku.

Jak kryzys COVID-19 zmienił to, jak myślisz o równowadze między życiem zawodowym a prywatnym?

Równowaga między pracą a życiem prywatnym zawsze była dla mnie ważna. Mimo że COVID-19 wpłynął na moje życie na wiele sposobów, tak jak każdy inny, nie powiedziałbym, że w tej dziedzinie zrobił wielką różnicę. Oczywiście, musiałem żonglować zarządzaniem kryzysowym w biznesie i jednocześnie zajmować się rodziną, jak wielu właścicieli firm, co stanowiło ogromne wyzwanie.

Jak kryzys COVID-19 wpłynął na Twój biznes?

Praktykuję od 24 lat i jak wszystkie firmy, przeszliśmy w tym okresie przez wiele finansowych wzlotów i upadków oraz spowolnień gospodarczych. Ale nic nie zbliżyło się nawet do wpływu, jaki kryzys COVID-19 miał na zawód dentysty i naszą praktykę. Gabinety dentystyczne były zamknięte w całym kraju przez blisko 2 miesiące i właśnie w końcu zostały ponownie otwarte w większości stanów. Niektóre badania pokazują, że do 20% gabinetów stomatologicznych nigdy nie odzyska sprawności i pozostanie zamknięte na czas nieokreślony. Dla tych z nas, którzy ponownie otworzyli, istnieją ciągłe wyzwania związane z PPE w całym kraju, potencjalne ryzyko i problemy z zatrudnieniem, ponieważ rozwijamy nowe protokoły i stosujemy się do społecznego dystansu i innych środków.

Czy miałeś jakieś epifanie podczas lub z powodu kryzysu COVID-19?

Właśnie skończyłam pisać książkę na temat związku między zdrowiem jamy ustnej a zdrowiem ogólnym i byłam gotowa do jej publikacji, zanim doszło do kryzysu. Kryzys COVID-19 sprawił, że stało się zupełnie jasne, że nasz system opieki zdrowotnej musi zostać wymyślony na nowo i zrestrukturyzowany od podstaw. Stomatologia i medycyna nie powinny być nauczane w dwóch oddzielnych szkołach. Jako członek rady doradców w UCLA School of Dentistry i założyciel Howard Healthcare Academy zrobię wszystko, by tak się stało. Usta są częścią ciała, a w rzeczywistości bramą do niego i prawie wszystko, co dostaje się do organizmu, przechodzi przez usta - COVID-19 nie jest wyjątkiem.

Jak myślisz, jakie doświadczenie życiowe miało największy wpływ na Ciebie lub Twoją karierę?

Przeprowadzka do USA jako nastolatek. Dorastałem w Iranie i pewnego dnia, gdy miałem 15 lat, moi rodzice posadzili mnie i moje rodzeństwo i powiedzieli, że mamy zamiar opuścić Iran na dobre i wyjechaliśmy dwa dni później. Iran w tym czasie był w stanie wojny z Irakiem i byłem najstarszy z mojego rodzeństwa i coraz bliżej wieku, aby dostać pobór do wojny. Uniwersytety były również zamknięte podczas wojny, a edukacja była bardzo ważna dla mojej rodziny. Moi rodzice podjęli bardzo trudną decyzję, aby zostawić wszystko, co mieli i zabrać nas ze sobą. Na szczęście, ponieważ mój ojciec otrzymał tytuł MBA w Bostonie, kiedy byłem dzieckiem, udało nam się uzyskać wizę do Stanów Zjednoczonych i przenieśliśmy się tutaj, kiedy byłem młodszy w szkole średniej. Myślę, że w pewnym sensie zawsze ciężko uczyłem się w szkole i ciężko pracowałem w moim biznesie ze względu na poświęcenie, jakie moi rodzice włożyli w zapewnienie nam lepszego życia. W głębi duszy nie chcę ich nigdy zawieść.

Jaka jest najciekawsza rzecz, której nauczyłeś się od swojego znaczącego partnera, najlepszego przyjaciela, rodzeństwa lub rodzica?

Moja żona jest jedną z najmądrzejszych i najbardziej utalentowanych osób, jakie kiedykolwiek poznałem. Razem też pracujemy. Chociaż w naszym życiu osobistym mamy bardzo podobne upodobania i prawie we wszystkim się zgadzamy, w naszym biznesie mamy bardzo różne spojrzenia na rzeczy i mamy swoje unikalne talenty w przeciwnych rzeczach. Jedną z najważniejszych rzeczy, jakich nauczyłem się dzięki naszej relacji w pracy, jest to, jak wspaniale jest pracować z ludźmi, którzy są komplementarni z innymi talentami niż ty. Pomagamy sobie nawzajem być lepszymi.

Czy możesz opowiedzieć nam o ryzyku, które podjąłeś w życiu i dlaczego jesteś zadowolony, że je podjąłeś?

Kiedy kończyłam rezydenturę ortodontyczną na USC, konsultant ds. biznesu praktyki usiadł do mnie i powiedział: "Kami, naprawdę cię lubię. Jesteś dobrą studentką i zamierzam dać ci kilka rad przed ukończeniem studiów". Powiedziała mi, żebym nie przeprowadzała się do San Diego, ponieważ dorastałam w L.A. i znałam tam tak wiele osób (w San Diego znałam tylko jedną osobę). Powiedziała mi też, żebym nie pracował z żoną z oczywistych powodów. Moja żona i ja przenieśliśmy się do San Diego w następnym tygodniu i zaczęliśmy pracować razem. Są to prawdopodobnie dwie z najlepszych decyzji, jakie kiedykolwiek podjąłem. Czasami musisz iść ze swoim jelitem.

Czy możesz opowiedzieć nam historię, jak zacząłeś swój biznes? Jak zdobyłeś swojego pierwszego klienta? Jakie były pierwsze kroki lub rzeczy, które musiałeś zrobić, aby zacząć? Jeśli zaczęło się to jako hobby, jak przeszło z hobby do biznesu?

Kiedy moja żona i ja przenieśliśmy się do San Diego, wynajęliśmy biuro na kilka dni w tygodniu w Chula Vista od ogólnego dentysty, który miał dwa biura. Poprosiliśmy go, aby zostawić kilka wykresów w jego gabinecie, więc nie wyglądał pusto, kiedy zobaczymy naszych pacjentów. Kupiliśmy książkę planowania i zatrudnił kogoś w niepełnym wymiarze czasu i poprosił ją, aby uzyskać dodatkowy telefon w swoim domu z naszym numerem, ponieważ nie mogliśmy sobie pozwolić na posiadanie jej w biurze w pełnym wymiarze czasu. Daliśmy jej również instrukcje, aby zaplanować żadnych pacjentów ona dostać na telefon w tym samym dniu i czasie, więc biuro nie będzie wyglądać puste. Kilka lat później, staliśmy się największą pediatryczną praktyką dentystyczną grupy w San Diego z biurami na całym hrabstwie.

Podejmowanie ryzyka: jak myślisz o ryzyku, jaką rolę odegrało ono w Twoim życiu/karierze?

Życie polega na podejmowaniu ryzyka i zarządzaniu nim, ale myślę, że każdy powinien znaleźć równowagę, z którą czuje się komfortowo. Chciałbym myśleć, że ryzyko, które podejmuję jest starannie zaplanowane i mam siatkę bezpieczeństwa i plan zapasowy, jeśli nie uda mi się. Spodziewam się, że niektóre z moich ryzyk zakończą się niepowodzeniem, w przeciwnym razie myślę, że nie podejmuję wystarczającego ryzyka.

Jeśli jesteś rodzicem, co uważasz za najważniejszą rzecz, którą zrobiłeś jako rodzic, jeśli chodzi o wpływ na Twoje dzieci?

Poza miłością uważam, że mój czas i moja wiedza o świecie to najważniejsze rzeczy, jakie mogę dać komukolwiek, w tym mojemu dziecku. Staram się robić tego jak najwięcej.

Jaki jest najważniejszy czynnik stojący za Twoim sukcesem / sukcesem Twojej marki?

Myślę, że na sukces marki składa się zawsze wiele czynników. Dla nas jednym z najważniejszych jest to, że znamy naszych klientów i naprawiamy ich ból - w tym przypadku dosłownie. Udało nam się wymyślić, jak wziąć biznes, którego zazwyczaj się boimy i/lub nienawidzimy (stomatologia) i uczynić go takim, że dzieci dosłownie błagają o wizytę w The Super Dentists. Na początku mojej kariery myślałem, że moimi klientami są rodzice (zwłaszcza matki), ponieważ to oni przyprowadzają dzieci i podpisują czeki. Ale pewnego dnia miałem epifanię i zdałem sobie sprawę, że byłem w błędzie. Kiedy zdałam sobie sprawę, że dzieci są moimi klientami, zbudowałam całą swoją praktykę wspierając ich potrzeby i pragnienia, a rodzice podążyli za nimi.

W porządku, więc dla tych w naszej społeczności, którzy mogą nie być zaznajomieni z twoim biznesem, możesz powiedzieć nam więcej?

The Super Dentists to największa w San Diego, najbardziej zaufana i najwyżej nagradzana praktyka stomatologii dziecięcej, ortodoncji i stomatologii rodzicielskiej - jedno na pięć dzieci w San Diego to Super Kid i jesteśmy dumni z tego osiągnięcia! Tworzymy najbardziej unikalne i out-of-this-world doświadczenie stomatologiczne dla dzieci i rodziców. Jesteśmy jedynym gabinetem na świecie, w którym dzieci proszą (niejednokrotnie błagają!) swoich rodziców o zabranie ich do dentysty!

Super Dentyści korzystają z najnowszych metod leczenia zapobiegawczego i naprawczego oraz są specjalistami w zakresie ortodoncji Invisalign i AccelaDent. Z lokalizacjami w całym San Diego (Kearny Mesa, Carmel Valley, Chula Vista, East Lake, Oceanside, i Escondido), i rosnące, dajemy z powrotem, gdzie to możliwe, z naciskiem na dzieci i edukacji. Jednym z naszych największych programów jest program edukacji stomatologicznej w klasie, docierający do tysięcy dzieci rocznie, jesteśmy również gospodarzami i sponsorami dziesiątek wydarzeń, a także zapewniamy bezpłatną opiekę stomatologiczną dla potrzebujących poprzez nasze darmowe wydarzenia Dental Day, odbywające się co roku.

Mam dziesięciolecia doświadczenia w pracy w branży stomatologicznej, a w mojej praktyce leczono setki tysięcy pacjentów, ale ważne jest, aby pozostać na bieżąco w branży. Dlatego pozostaję aktywny. Niedawno dołączyłem do Rady Doradców w UCLA's School of Dentistry, służyłem na wydziale w Howard Healthcare Academy i University of Southern California's postgraduate orthodontic program i jestem członkiem American Association of Orthodontists, American Dental Association, California Dental Association i San Diego Dental Society. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.DrKamiHoss.com

Jakieś wspaniałe lokalne miejsca, które chciałabyś wykrzyczeć?

Moje ulubione miejsca podczas pandemii: sypialnia, kuchnia i domowe biuro. Post-pandemia: Wycieczka przez most na wyspę Coronado. Przystanek na mrożoną kawę z orzechami laskowymi w Coffee Bean and Tea Leaf. Lunch na balkonie George'a w La Jolla, skąd roztacza się spektakularny widok na ocean. Spacer wzdłuż plaży. Popołudniowy film w wypełnionym teatrze z dużym popcornem. Kolacja w Roy's zaczynająca się od martini z liczi. Uber do domu.

Shoutout jest o wykrzykiwaniu innych, którzy twoim zdaniem zasługują na dodatkowe uznanie i ekspozycję. Kogo chciałbyś wyróżnić?

Miałam szczęście mieć wiele dobrych wzorców w całym moim życiu. Od moich rodziców po nauczycieli i przyjaciół na drodze, tak wielu zasługuje na uznanie za moje osobiste i zawodowe sukcesy. Jednak największe uznanie dla osoby, która wywarła na mnie największy wpływ, należy się mojej pięknej żonie. Poznałem ją w szkole średniej i poszliśmy na bal maturalny jako naszą pierwszą randkę. Od tamtej pory zawsze byliśmy najlepszymi przyjaciółmi i partnerami w życiu i pracy.

Strona internetowa:
www.thesuperdentists.comInstagram:

thesuperdentistsLinkedin: @thesuperdentistsTwitter
: TheSuperDentistsFacebook
: @TheSuperDentistsYoutube
:
The Super Dentists

Zdjęcia: The Super Dentists

Shoutout SoCal | Meet Dr. Kami Hoss was last modified: Lipiec 20, 2020 przez The Super Dentists