loader
  • Strona główna
  • Blog
  • MEL Magazine | Czy saszetki do dipów kawowych są dobrą alternatywą dla kawy?
Blog

MEL Magazine | Czy saszetki do dipów kawowych są dobrą alternatywą dla kawy?

Jeśli ssanie małego woreczka brzmi lepiej niż picie, to saszetki do żucia kawy mogą być dla Ciebie odpowiednie. Wiąże się z nimi jednak pewne ryzyko.

Jeśli zdarzyło Ci się wypić filiżankę kawy i pomyśleć: "Rany! Gdybym tylko mógł zamiast tego ssać woreczek z fusami z kawy", mam dla Ciebie idealny produkt: Woreczki do dipów kawowych!

Uh, yippee?

Są one dostępne w szerokim asortymencie smaków, takich jak karmel, mokka, wanilia, wintergreen, cynamonowa bułka i wiele, wiele innych. Każda saszetka zawiera mniej więcej tyle kofeiny, co ćwierć filiżanki kawy, więc musisz zassać całkiem sporo, żeby się porządnie pobudzić. I tak, kofeina może

być wchłaniana przez dziąsła - w rzeczywistości szybciej niż przez żołądek.

Mam wrażenie, że samo istnienie "coffee chaw" powołuje do życia nowy rodzaj Guy'a pic.twitter.com/NBdzxnEdib

- matt lubchansky (@Lubchansky) 11 sierpnia 2020 r.

Ale dlaczego?

Cóż, saszetki z dipem kawowym są alternatywą dla tytoniu do żucia, a niekoniecznie substytutem latte ze Starbucksa. Zamiast nikotyny dostarczają bezpieczniejszy narkotyk (kofeinę) w tej samej postaci. "Pomagają one w zaprzestaniu palenia w jamie ustnej, od czego, oprócz nikotyny, uzależnionych jest wiele osób" - mówi Andrew, entuzjasta saszetek z dipami do kawy. "Dają też kofeinowy szum, który jest bardzo podobny do nikotyny". Dlatego, jego zdaniem, saszetki z dipem kawowym są tak naprawdę popularne tylko wśród użytkowników tytoniu do żucia, głównie tych, którzy chcą rzucić palenie.

Kiedy pytam Andrew, czy przeciętny kawosz mógłby z przyjemnością sięgnąć po saszetkę z dipem do kawy, odpowiada mi: "Prawdopodobnie nie, głównie ze względu na społeczną niechęć do dipowania w ogóle. Nikt nigdy nie będzie wciskał saszetki podczas rozmowy z klientem".

Andrew wyjaśnia jednak, że saszetki z dipem kawowym są "o wiele łatwiejsze do "wypatroszenia" niż zwykły dip, więc można je potajemnie zanurzać". Chodzi mu o to, że osoby żujące tytoń zazwyczaj wypluwają soki wytwarzane w saszetkach, ponieważ "wypatroszenie" (lub połknięcie) całej nikotyny może doprowadzić do poważnej choroby. Sok z saszetek z dipem do kawy jest jednak łatwiejszy do wyplucia, więc hipotetycznie można by się obyć bez wypluwania.

Jeśli to wszystko nie sprawiło, że chcesz przestać pić kawę i zacząć ją żuć, to dobrze. "Ponieważ kostki do żucia kawy pozostają w ustach dłużej, mogą przyspieszać powstawanie plam po kawie na zębach" - ostrzega dentystka Kami Hoss. Mogą one również potencjalnie zwiększyć ryzyko wystąpienia ubytków, w zależności od składników, takich jak cukier, ponieważ dłużej pozostają na zębach". Smak dodanego cukru jest dla Ciebie przyjemny, ale podobnie jest z paciorkowcem mutans

, który jest jedną z głównych bakterii powodujących ubytki w jamie ustnej. Bakterie te metabolizują cukier i wydzielają kwas, który powoduje powstawanie ubytków".

Tak więc, saszetki z dipem kawowym: Nie do końca przyszłość.

Ten artykuł autorstwa Iana Lecklitnera ukazał się pierwotnie na stronie MEL.com

MEL Magazine | Czy saszetki do dipów kawowych są dobrą alternatywą dla kawy? was last modified: Sierpień 25, 2020 by Superstomatolodzy