loader
Blog

Wybielanie zębów u dzieci: Jak bezpiecznie wybielić zęby u dzieci?

Jeśli zastanawiasz się, "Dlaczego zęby mojego dziecka są żółte?" i chcesz zrozumieć, jak bezpiecznie wybielić zęby swojego dziecka, The Super Dentists może Ci pomóc. Ponieważ tak wiele produktów do wybielania zębów jest obecnie łatwo dostępnych, ważne jest, aby wiedzieć, które produkty są bezpieczne dla dzieci, a które nie.

Chociaż może być kuszące, aby pozwolić dziecku na używanie niektórych produktów do wybielania zębów, należy wiedzieć, w jakim wieku najlepiej jest na to pozwolić.

Czy mogę wybielić zęby moich dzieci?

Amerykańskie Stowarzyszenie Stomatologów Dziecięcych (AAPD) nie zaleca wybielania zębów dziecka, dopóki nie wyrosną mu wszystkie zęby stałe. Większość dzieci traci wszystkie zęby mleczne i ma wszystkie zęby dorosłe w wieku 12 lub 13 lat, a zwapnienie szkliwa trwa jeszcze około dwóch lat.

Dlatego dzieci nie powinny wybielać zębów do około 14 lub 15 roku życia. Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko ma żółte zęby, istnieją bardziej naturalne metody, które są bezpieczne w użyciu i mogą pomóc pozbyć się przebarwień.

Jak wybielić żółte zęby dziecka?

Istnieje wiele metod wybielania zębów u dzieci. Chociaż najlepiej jest unikać wybielania zębów do 14 lub 15 roku życia, istnieją inne opcje dla młodszych dzieci z żółtymi zębami. Oto najlepsze sposoby na uzyskanie białych zębów u dzieci.

Wybielająca pasta do zębów

Naturalna wybielająca pasta do zębów dla dzieci to świetny sposób na rozjaśnienie uśmiechu dziecka. Wybielająca pasta do zębów usuwa przebarwienia na powierzchni zębów, ale nie zmienia zębów dziecka, aby wyglądały na drastycznie bielsze. Jest to bezpieczna opcja dla dzieci w każdym wieku, ale należy dążyć do stosowania wybielającej pasty do zębów dla dzieci, a nie pasty przeznaczonej dla dorosłych. Doskonałym przykładem są pasty do zębów SuperMouth, które wykorzystują nano-hydroksyapatyt (z którego składa się 97% szkliwa) do naturalnego wybielania zębów.

Soda oczyszczona

Innym świetnym sposobem na wybielenie zębów dzieci jest mycie ich sodą oczyszczoną. Ponieważ soda oczyszczona ma właściwości ścierne, może szorować plamy z zębów. Pomaga również zapobiegać rozwojowi bakterii w jamie ustnej dziecka, ponieważ jest uważana za substancję alkaliczną.

Połącz około jednej łyżeczki sody oczyszczonej z dwiema łyżeczkami wody, aby uzyskać pastę i szczotkuj zęby dwa razy dziennie po użyciu zwykłej pasty do zębów. Lub jeszcze lepiej, wypróbuj jeden z tych płynów do płukania jamy ustnej, aby zęby Twoich dzieci (i Twoje) były perłowo białe. Powinieneś zobaczyć różnicę w ciągu kilku tygodni.

Nadtlenek wodoru

W przypadku starszych dzieci w wieku powyżej 14 lub 15 lat, nadtlenek wodoru może korzystnie wpłynąć na wybielanie zębów u dzieci. Nadtlenek wodoru jest łagodnym wybielaczem, który pomaga usuwać przebarwienia z zębów, a także pomaga zabijać bakterie w jamie ustnej.

Aby uzyskać bielsze zęby, należy postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi produktów do wybielania zębów, które są łatwo dostępne. Upewnij się, że używasz produktu o najniższym stężeniu nadtlenku wodoru, aby zapobiec uszkodzeniu młodych zębów dzieci.

Paski wybielające

Paski wybielające są opcją wybielania tylko dla dzieci z wszystkimi dorosłymi zębami, a dzieci nie powinny ich używać do około 12 lub 13 roku życia.

Paski wybielające zawierają nadtlenek wodoru, który wybiela zęby, ale nie tylko ich powierzchnię. Zamiast tego nadtlenek wodoru przenika przez szkliwo zęba do warstwy zębiny. U dzieci stosujących paski wybielające do zębów może wystąpić nadwrażliwość i podrażnienie jamy ustnej.

Unikaj słodkich i kwaśnych pokarmów

Kwaśne i słodkie pokarmy mogą zjadać szkliwo zębów dziecka, powodując z czasem odsłonięcie zębiny o żółtym zabarwieniu. Kiedy spożywane są słodkie pokarmy, wchodzą one w interakcję z bakteriami w płytce nazębnej, wytwarzając kwas. Kwas jest zwykle odpowiedzialny za próchnicę, ponieważ rozpuszcza szkliwo zębów.

Niektóre przykłady tego typu żywności obejmują napoje gazowane, soki, słodycze, pomidory, jagody i pizzę. Aby uniknąć ryzyka rozwoju ubytków i żółtych zębów, najlepiej jest stosować zdrową dietę i unikać regularnego spożywania słodkich i kwaśnych pokarmów.

Wybielanie zębów dla dzieci: Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego zęby mojego 9-latka są żółte?

9-latek może mieć żółte zęby z powodu genetyki rodzinnej, złej higieny lub diety pełnej słodkich i kwaśnych pokarmów. Większość dorosłych zębów ma żółty odcień, ponieważ mają więcej zębiny. Kiedy dziecko zaczyna mieć więcej dorosłych zębów, możesz zauważyć, że jego uśmiech nie jest tak biały jak kiedyś.

Czy mogę wybielić zęby mojego 13-latka?

Z pewnością można stosować naturalne środki wybielające, takie jak soda oczyszczona i wybielająca pasta do zębów, na zębach 13-latka. W zależności od tego, czy dziecko ma już wszystkie dorosłe zęby, a jego szkliwo jest zwapniałe, można również zacząć stosować paski wybielające lub nadtlenek wodoru.

Jak wybrać najlepszą opcję wybielania zębów dla dzieci?

Aby wybrać najlepszą opcję wybielania zębów dla dzieci, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli nie masz pewności, jest skontaktowanie się z dentystą dziecięcym w celu uzyskania pomocy. Dentysta dziecka może zapewnić wgląd w to, które produkty są najlepsze dla dziecka.

Jakie są korzyści z wybielania zębów u dzieci?

Wybielanie zębów dla dzieci może nie tylko zwiększyć samoocenę i pewność siebie dziecka, ale może również usunąć plamy i płytkę nazębną z zębów, co może pomóc w zapobieganiu ubytkom i przyczynić się do doskonałej rutyny w zakresie zdrowia jamy ustnej. Wybielanie zębów od najmłodszych lat może pomóc dziecku nie tylko wejść w rutynę regularnego szczotkowania i nitkowania zębów, ale także wcześnie usunąć przebarwienia.

Jakie są zagrożenia związane z wybielaniem zębów u dzieci?

Stosowanie strategii wybielania zębów, które nie zawierają naturalnych środków, takich jak paski wybielające, może uszkodzić miazgę zęba lub nerwy u małych dzieci. Ponadto zbyt wczesne wybielanie zębów może spowodować pęknięcie szkliwa zębów i uszkodzenie tkanki dziąseł.

Podsumowanie

Wybielanie zębów dla dzieci jest ogólnie bezpieczne dla dzieci powyżej 12 lub 13 roku życia, ale można użyć naturalnych produktów, aby pomóc wybielić zęby w młodszym wieku. Dodatkowo, odpowiednia higiena jamy ustnej i unikanie słodkich i kwaśnych pokarmów może zdziałać cuda w utrzymaniu zdrowego, białego uśmiechu.

Super Dentists to najwyżej oceniany stomatolog dziecięcy w San Diego. Umów się na wizytę w jednej z naszych sześciu placówek w pobliżu.

Wybielanie zębów u dzieci: Jak bezpiecznie wybielić zęby u dzieci was last modified: Październik 4th, 2023 przez The Super Dentists

Uszczelniacze dentystyczne to cienkie, płynne powłoki, które są malowane na powierzchni zębów przedtrzonowych i trzonowych. Po nałożeniu, dentysta utwardza materiał uszczelniający, aby pomóc ... Czytaj więcej

Jeśli kiedykolwiek zauważyłeś, że zęby Twojego dziecka krwawią podczas szczotkowania lub nitkowania lub jego dziąsła są opuchnięte lub bolesne, Twoje dziecko może mieć zapalenie dziąseł. Zapalenie dziąseł to ... Czytaj więcej

Możesz zastanawiać się, ile zębów mają dzieci, zwłaszcza gdy zaczynają tracić zęby. Porównując zęby mleczne i dorosłe, dzieci mają 20 zębów mlecznych, a dorośli... Czytaj więcej