loader
Blog

8 sposobów na zachęcenie dziecka do dbania o higienę jamy ustnej

Nauczenie dzieci dobrych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej w młodym wieku ma ogromne znaczenie. Im wcześniej dziecko nauczy się prawidłowo szczotkować i nitkować zęby, tym większe prawdopodobieństwo, że uda mu się zapobiec ubytkom, zapaleniu dziąseł i innym problemom zdrowotnym jamy ustnej.

W The Super Dentists chcemy pomóc rodzicom sprawić, by szczotkowanie i nitkowanie zębów było dla ich dzieci zabawą. W ten sposób można zachęcić dziecko do budowania wspaniałych nawyków higieny jamy ustnej i umieścić syna lub córkę na drodze do super uśmiechu.

Teraz przyjrzyjmy się ośmiu sposobom na zachęcanie dzieci do świetnych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej.

  1. Pozwól dziecku obserwować, jak szczotkujesz i nitkujesz zęby

Naśladowanie jest jedną z najlepszych form pochlebstwa. W podobny sposób dzieci często naśladują swoich rodziców. Jeśli pozwolisz swojemu synowi lub córce obserwować, jak szczotkujesz i nitkujesz zęby, możesz w praktyczny sposób nauczyć dziecko wspaniałych nawyków związanych z higieną jamy ustnej każdego dnia.

Pamiętaj, że Amerykańskie Stowarzyszenie Stomatologiczne (ADA) zaleca szczotkowanie zębów przez co najmniej dwie minuty, dwa razy dziennie. Możesz użyć timera, aby odliczać, jak długo myjesz zęby. Mając timer, możesz pokazać dziecku, co trzeba zrobić, aby myć zęby prawidłowo i przez odpowiednią ilość czasu.

W międzyczasie nie zapomnij pozwolić dziecku obserwować, jak nitkujesz zęby. Poznaj prawidłową technikę nitkowania, a następnie możesz nauczyć jej swoje dziecko, aby pomóc mu uzyskać jak najlepsze rezultaty.

  1. Promuj zdrowe nawyki żywieniowe

Lody, słodycze i inne słodkie przekąski często zawierają duże ilości cukru i mogą powodować poważne problemy zdrowotne jamy ustnej zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Cukier jest główną przyczyną próchnicy, czyli zniszczenia zewnętrznej warstwy zębów (szkliwa). Jeśli próchnica nie zostanie zaadresowana, może prowadzić do powstawania ubytków.

Rodzice, którzy zapewniają swoim dzieciom pokarmy o niskiej zawartości cukru, mogą zachęcać swoich synów i córki do wyrastania na silnych i zdrowych ludzi. Jednocześnie promowanie zdrowych nawyków żywieniowych może pomóc rodzicom zmniejszyć ryzyko wystąpienia u dziecka próchnicy, ubytków i innych długotrwałych problemów zdrowotnych jamy ustnej.

  1. Wykorzystaj piosenkę "Brush Your Teeth Sing-Along Song".

Twoje dziecko może być bardziej skłonne do zapamiętania słów piosenki Taylor Swift niż Twoich wskazówek dotyczących mycia zębów - i być może łatwo jest zrozumieć dlaczego.

Neuropsycholog dziecięcy Nelson Dorta mówi Understood, że dziecko może słuchać ulubionej piosenki kilka razy dziennie. Dziecko może również zwracać baczną uwagę na tę piosenkę i jako takie od razu zakodować w swojej pamięci informacje w niej zawarte. W efekcie dziecko może szybko nauczyć się tekstu swojej ulubionej piosenki.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz być następną Taylor Swift, aby promować świetne nawyki dotyczące zdrowia jamy ustnej u swojego dziecka poprzez śpiewanie. W rzeczywistości oferujemy "Brush Your Teeth Sing-Along Song for Kids", którą możesz dodać do swojego repertuaru szczotkowania i nitkowania zębów. Używając naszej śpiewanej piosenki, Ty i Twoje dziecko możecie jednocześnie myć i nitkować zęby, śpiewać, tańczyć i dobrze się bawić.

  1. Oferuj nagrody

Daj dziecku złotą gwiazdę, naklejkę lub inne nagrody za mycie i nitkowanie zębów. W ten sposób możesz dostarczyć bodźców zachęcających dziecko do wypracowania wspaniałych nawyków dotyczących zdrowia jamy ustnej.

Często warto zacząć od małych nagród. Na przykład możesz nagrodzić swoje dziecko, jeśli będzie regularnie szczotkować i nitkować zęby przez cały tydzień. Gdy Twój syn lub córka osiągnie ten kamień milowy, możesz zaoferować nagrodę za regularne mycie i nitkowanie zębów przez dwa tygodnie lub dłużej.

Dodatkowo powinieneś zapewnić nie cukierkowe bodźce jako nagrody. Twoim ostatecznym celem jest zachęcenie dziecka do wyrobienia sobie wspaniałych nawyków dotyczących zdrowia jamy ustnej. Zapewniając słodycze lub inne słodkie przysmaki jako zachęty, możesz oddalić się od osiągnięcia tego celu.

  1. Wybieraj produkty do higieny jamy ustnej przeznaczone dla dzieci

Nie brakuje szczoteczek do zębów, past do zębów i innych produktów do pielęgnacji jamy ustnej przeznaczonych dla dzieci. Jeśli wybierzesz te produkty zamiast tradycyjnych, możesz zwiększyć prawdopodobieństwo, że szczotkowanie i nitkowanie zębów stanie się dla Twojego dziecka przyjemnym doświadczeniem.

Badania pokazują, że dzieci szczotkują zęby o 73% dłużej przy użyciu śpiewającej szczoteczki. The Super Dentists oferuje śpiewające szczoteczki do zębów, które przedstawiają ich własnych super bohaterów, super złoczyńców i super muzykę. Sprawdź je, a już nigdy nie będziesz musiał przypominać swoim dzieciom o szczotkowaniu zębów.

Upewnij się, że wybierasz również pastę do zębów dla dzieci i inne produkty stomatologiczne, które zawierają fluor. Fluor pomaga zapobiegać ubytkom i może umożliwić Twojemu dziecku zmniejszenie ryzyka wystąpienia natychmiastowych i długotrwałych problemów ze zdrowiem jamy ustnej.

  1. Przejmij inicjatywę

Po przebudzeniu rano możesz czuć się zbyt zmęczony, by umyć i wypłukać zęby. Możesz też czuć się wyczerpany, gdy musisz umyć i wypłukać zęby przed snem. Ale jako rodzic powinieneś starać się dawać przykład, zwłaszcza jeśli chodzi o udzielanie wskazówek dotyczących mycia zębów i innych informacji na temat zdrowia jamy ustnej swojemu dziecku. Jeśli okażesz entuzjazm i energię podczas szczotkowania i nitkowania zębów, Twoje dziecko prawdopodobnie będzie robić to samo.

Nie wahaj się ekscytować, gdy Twoje dziecko szczotkuje i nitkuje zęby. Zapewnij dziecku wiele pozytywnych informacji zwrotnych, aby czuło się świetnie po szczotkowaniu i nitkowaniu zębów.

  1. Połącz szczotkowanie, nitkowanie i zabawę

Kto powiedział, że nie można połączyć szczotkowania i nitkowania zębów z zabawą? Jeśli skorzystasz z zajęć i gier dotyczących zdrowia jamy ustnej, możesz przekształcić szczotkowanie i nitkowanie zębów w zabawne doświadczenie dla Ciebie i Twojego dziecka.

Na przykład malowanie szczoteczek do zębów to świetna okazja, aby dostarczyć dziecku różnych wskazówek dotyczących mycia zębów. Ta forma malowania polega na zastąpieniu pędzla szczoteczką do zębów, co prowadzi do stworzenia unikalnej sztuki związanej z zębami.

Colgate oferuje również darmowe gry, które mają na celu zachęcenie dzieci do dbania o zdrowie jamy ustnej. Gry te są dostępne na każdym komputerze stacjonarnym, laptopie lub urządzeniu mobilnym i dostarczają informacji, które uczą dzieci, jak dbać o jamę ustną, zęby i dziąsła.

  1. Korzystaj z zabawnych przeglądów dentystycznych

Dentysta dziecięcy, którego wybierzesz dla swojego dziecka, może zrobić świat różnicy. Aby lepiej zrozumieć, dlaczego tak jest, zastanówmy się, co może się stać, jeśli wybierzesz "zwykłego" dentystę dziecięcego dla swojego syna lub córki.

Zwykły dentysta dziecięcy prawdopodobnie zrobi zaledwie minimum, aby zadbać o zęby Twojego dziecka. Co gorsza, jest mało prawdopodobne, aby zrobił wszystko, co trzeba, aby zapewnić swojemu synowi lub córce pozytywne ogólne doświadczenie. A jeśli Twoje dziecko czuje się przestraszone lub zestresowane po wizycie u dentysty, może obawiać się myśli o powrocie do dentysty w kolejnych latach.

Spraw, aby wizyta u dentysty dziecięcego była dla Twojego dziecka przyjemnym doświadczeniem - będziesz zadowolony. Jeśli wybierzesz dentystę dziecięcego, dla którego priorytetem jest doświadczenie pacjenta, Twoje dziecko otrzyma bezprecedensowe wsparcie. Wówczas Twój syn lub córka będą z niecierpliwością oczekiwać na wizyty kontrolne u dentysty.

The Super Dentists ma unikalne podejście do doświadczenia pacjenta. Nasze podejście pomogło nam stać się liderem wśród innych San Diego obszar pediatryczne biura stomatologiczne. Oferujemy pięć biur w całym obszarze San Diego, a każde biuro jest zaprojektowane tak, aby służyć jako zabawa, wygodne środowisko dla pacjentów w każdym wieku.

Dobry sposób, aby myśleć o naszych biurach jest jak park tematyczny. Każde biuro zawiera gry wideo, filmy i telewizory, aby bawić i zachwycać pacjentów. Ponadto oferujemy sklep z zabawkami, strefę do przebierania się, strefę do robienia zdjęć i wiele innych atrakcji, aby zapewnić naszym pacjentom niezapomniane wrażenia, które sprawią, że będą chcieli wracać do nas wielokrotnie.

Gotowy, aby zobaczyć, o co nam chodzi? Aby umówić się na wizytę z The Super Dentists, skontaktuj się z nami już dziś pod numerem 1 (855) GO SUPER.

8 Ways to Encourage Great Oral Hygiene Habits for Your Child was last modified: Czerwiec 13th, 2018 przez Super Dentyści