loader
 • Strona główna
 • Blog
 • 8 wskazówek, jak sprawić, by szczotkowanie zębów było dla dzieci zabawą
Blog

8 wskazówek, jak sprawić, by szczotkowanie zębów było dla dzieci zabawą

Mycie zębów dziecka nie musi być długim i stresującym procesem. Przy odpowiednim podejściu każdy rodzic może przekształcić codzienne szczotkowanie zębów w przyjemne doświadczenie dla swojego dziecka.

Istnieje wiele rzeczy, które możesz włączyć do swojej rutyny, aby pomóc dziecku osiągnąć i utrzymać super uśmiech. Przyjrzyjmy się ośmiu wskazówkom, które pomogą Ci uczynić mycie zębów zabawą dla Twojego dziecka.

Zacznij wcześnie

Włącz szczotkowanie zębów swojego dziecka do jego porannej i wieczornej rutyny i zacznij ich rutynę higieny jamy ustnej w młodym wieku. W okresie niemowlęcym wycieraj dziąsła dziecka miękką, wilgotną szmatką. W międzyczasie, gdy zęby dziecka zaczynają się rozwijać - co zwykle ma miejsce między 6 miesiącem a 1 rokiem życia - możesz delikatnie szczotkować jego zęby rano i przed snem szczoteczką z miękkim włosiem. Gdy zęby dziecka zaczną się stykać, możesz pokazać swojemu synowi lub córce, jak prawidłowo nitkować zęby.

Szczotkuj zęby razem z dziećmi

Dawanie pozytywnego przykładu swojemu synowi lub córce może wiele zmienić, zwłaszcza jeśli chodzi o higienę jamy ustnej dziecka. Jeśli będziesz myć zęby w tym samym czasie co dziecko, możesz zaszczepić w nim dobre nawyki dotyczące zdrowia jamy ustnej. Nie bój się też myśleć nieszablonowo, gdy myjesz zęby razem z dzieckiem. Na przykład dentysta dr Vidya Varathan zauważa, że cenne może być pozwolenie dziecku na trzymanie Twojej szczoteczki do zębów podczas gdy Ty myjesz jego zęby inną. Dzięki temu dziecko będzie mogło dokładnie zobaczyć, w jaki sposób szczotkowanie zębów może być wykorzystywane do eliminowania płytki nazębnej. Oczywiście, kiedy skończysz myć zęby z dzieckiem, nie zapomnij się uśmiechnąć. "Jeśli jesteś uśmiechnięty i zrelaksowany - twój maluch będzie cię naśladował w krótkim czasie" - mówi Varathan.

Używaj muzycznych szczoteczek do zębów Super Dentists

Piosenki często stanowią wspaniałe narzędzia do nauki, które mogą docenić zarówno rodzice, jak i dzieci. Jeśli włączysz piosenki do rutyny dbania o zdrowie jamy ustnej dziecka, możesz pomóc mu nauczyć się prawidłowego szczotkowania i nitkowania zębów. Na przykład dzięki Muzycznym Szczoteczkom do Zębów The Super Dentists Twoje dziecko może śpiewać, tańczyć i myć zęby, aby uzyskać piękny, zdrowy uśmiech. Badania pokazują, że dzieci myją zęby o 73% dłużej dzięki muzycznym szczoteczkom. Piosenka Brush trwa dwie minuty, czyli dokładnie tyle, ile powinno trwać szczotkowanie zębów przez Twoje dziecko.

Kup Dziecięce przybory do higieny jamy ustnej

Aurora Satler, autorka książki "The Ultimate New Mom's Cookbook", zauważa, że istnieje kilka niezbędnych produktów do higieny jamy ustnej, które rodzice powinni kupić swoim dzieciom. Do tych produktów należą:

 • Szczoteczka do zębów: Szczoteczki do zębów są w wielu rozmiarach, stylach i kolorach, a ty możesz pozwolić dziecku wybrać zabawną szczoteczkę, która pasuje do jego osobowości, o ile ma miękkie włosie, które jest najlepsze.
 • Stołek: Stołek umożliwia dziecku wygodne stanie przy umywalce w łazience podczas mycia zębów.
 • Kubek: Pozwól dziecku wybrać jedyny w swoim rodzaju kubek, którego będzie mogło używać podczas mycia zębów.

Porozmawiaj z dziecięcym dentystą, aby mógł polecić produkty do higieny jamy ustnej, które są odpowiednie dla indywidualnych potrzeb Twojego dziecka.

Korzystaj z gier

Dentyści często zalecają szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie, przez dwie minuty na raz, zgodnie z American Dental Association. Jeśli używasz gier jako część rutyny zdrowia jamy ustnej dziecka, możesz pomóc swojemu synowi lub córce zbudować udaną rutynę zdrowia jamy ustnej i osiągnąć niesamowity uśmiech. Muzyczne szczoteczki do zębów Super Dentists zapewniają również doświadczenia w rzeczywistości rozszerzonej w wygodnym miejscu w Twoim własnym domu, aby edukować Twoje dziecko o właściwych technikach szczotkowania w wyjątkowy, wykraczający poza świat sposób.

Opowiedz historię

Jeśli chcesz zachęcić syna lub córkę do mycia zębów, ułóż wokół tej czynności jakąś historię. W rzeczywistości możesz stworzyć własne książki i postacie, aby zainspirować dziecko do poprawy higieny jamy ustnej. "Sugeruję, aby rodzice i opiekunowie używali zabawnych książek i zabawnych postaci, aby szczotkowanie było zabawą dla dzieci", mówi bloger rodzinny i parentingowy Tangela Walker-Craft. "Stworzyłem postacie z kreskówek dla mojej córki, gdy chciałem, aby nauczyła się i praktykowała dobre nawyki higieniczne".

Zaoferuj zachęty

Caleb Backe, ekspert ds. zdrowia i dobrego samopoczucia w firmie Maple Holistics zajmującej się organicznymi i naturalnymi produktami kosmetycznymi, mówi, że zachęty mogą być niezwykle cenne, aby nauczyć dzieci prawidłowej higieny jamy ustnej. Możesz na przykład zaoferować nagrody, takie jak wycieczka do zoo lub na plac zabaw, jeśli Twoje dziecko prawidłowo szczotkuje i nitkuje zęby. Dzięki opartemu na zachętach podejściu do higieny jamy ustnej, Twoje dziecko może w końcu zacząć cieszyć się na szczotkowanie i nitkowanie zębów dzień po dniu. "Poprzez skojarzenie szczotkowania z tą specjalną nagrodą, Twoje dziecko zacznie budować pozytywną energię psychiczną w kierunku szczotkowania i może zacząć uczyć się myśleć o tym jako o zabawie" - mówi Backe.

Wybierz odpowiedni gabinet stomatologii dziecięcej dla swojego dziecka

Nie wszystkie gabinety stomatologiczne dla dzieci są jednakowe. Na szczęście, jeśli poświęcisz trochę czasu na przejrzenie opcji, z pewnością znajdziesz gabinet stomatologii dziecięcej, w którym zarówno Ty, jak i Twoje dziecko będziecie czuć się komfortowo.

The Super Dentists jest dumny z tego, że służy jako wiodąca dziecięca praktyka stomatologiczna w San Diego. Niektóre z powodów, dla których wyróżniamy się spośród innych pediatrycznych praktyk stomatologicznych w San Diego to:

 • Legendarna reputacja: Naszą znakomitą reputację zbudowaliśmy w oparciu o nasze zaangażowanie w zapewnienie wszystkim dzieciom opieki stomatologicznej nie do poznania, skoncentrowanej na ich potrzebach.
 • Światowej klasy technologia stomatologiczna: Korzystamy z najnowszych technologii stomatologicznych, aby zapewnić wygodne, bezpieczne i skuteczne leczenie pacjentów.
 • Wygodne lokalizacje: Mamy dogodne lokalizacje biur w Carmel Valley, Chula Vista, Eastlake, Kearny Mesa i Oceanside. Nasza szósta lokalizacja w Escondido zostanie otwarta w 2019 roku.
 • Rozszerzone godziny: Jesteśmy otwarci od 7 rano do 7 po południu od poniedziałku do piątku, a także jesteśmy otwarci w większość sobót , too.
 • Opcje ubezpieczeniowe: Pracujemy ze wszystkimi rodzajami ubezpieczeń i pomagamy pacjentom przejrzeć ich ubezpieczenie stomatologiczne. A jeśli leczenie stomatologiczne nie jest objęte ubezpieczeniem, zapewniamy elastyczne opcje finansowania.

Umieść swojego syna lub córkę na ścieżce do super uśmiechu - skontaktuj się z The Super Dentists dziś na 1 (855) GO SUPER, aby zaplanować konsultacje z jednym z naszych dentystów dziecięcych.

8 Tips to Make Brushing Fun for Kids was last modified: Grudzień 3rd, 2019 przez Super Dentyści