loader
Blog

The Super Dentists wydają piosenkę

Jak muzyka wpływa na rozwój młodego umysłu?

Odtwarzanie muzyki z synem lub córką może sprzyjać rozwojowi jego umysłu. Najnowsze dane wskazują, że muzyka może wpływać na rozwój mózgu dziecka na wiele sposobów, w tym:

  1. Poprawa architektury mózgu - UPMC HealthBeat donosi, że badania wykazały, iż dzieci, które uczą się grać na instrumencie muzycznym w młodym wieku, często mogą poprawić architekturę swojego mózgu.

Gra na instrumencie muzycznym może pomóc dziecku rozwinąć silniejsze połączenia przez ciało modzelowate, pasmo włókien nerwowych, które łączy lewą i prawą półkulę mózgu. Te połączenia wpływają na to, jak różne części mózgu komunikują się ze sobą.

  1. Zwiększona objętość mózgu - Niektóre badania wskazują na bezpośrednią korelację między nauką muzyki a rozwojem istoty szarej, ciemniejszej tkanki mózgu i rdzenia kręgowego, która pomaga dziecku przetwarzać i odzyskiwać informacje. Tak więc, granie muzyki z dzieckiem może pomóc mu zwiększyć liczne umiejętności intelektualne i emocjonalne, w tym:
  • Słuchanie
  • Matematyka
  • Umiejętności motoryczne
  • Czytanie ze zrozumieniem
  • Pisownia

UPMC HealthBeat wskazał również, że kilku badaczy uniwersyteckich odkryło, że granie muzyki uruchamia części mózgu odpowiedzialne za rozumowanie przestrzenno-czasowe, tj. zdolność dziecka do identyfikacji wzoru i zrozumienia, jak różne elementy odgrywają ważną rolę w samym wzorze.

W rezultacie granie muzyki może umożliwić Twojemu synowi lub córce rozwinięcie umiejętności rozwiązywania problemów i lepsze zrozumienie sposobów ich rozwiązywania zarówno teraz, jak i w przyszłości.

  1. Wzmocnione przetwarzanie neuronowe - Samo słuchanie muzyki jest dla dzieci niewystarczające. Zamiast tego, granie muzyki może pozwolić dziecku na wzmocnienie przetwarzania neuronowego. Time donosi, że ostatnie badania przeprowadzone na Uniwersytecie Northeastern wykazały, że dzieci muszą stać się aktywnymi uczestnikami zajęć muzycznych, aby czerpać z nich korzyści poznawcze. Ponadto, badanie wykazało, że studenci, którzy grali na instrumentach muzycznych byli w stanie poprawić swoje przetwarzanie neuronowe więcej niż ci, którzy nie.

Najwyraźniej granie muzyki z dzieckiem może wiele zmienić w rozwoju jego umysłu. Jeśli będziesz grać z dzieckiem nawet przez kilka minut każdego dnia, Twój syn lub córka mogą cieszyć się korzyściami płynącymi z zabawnego, ekscytującego i satysfakcjonującego doświadczenia muzycznego przez wiele lat.

W The Super Dentists rozumiemy, jak ważny jest rozwój młodego umysłu. W związku z tym stworzyliśmy nową piosenkę "We Love the Super Dentists", która z pewnością spodoba się zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku.

Kliknij tutaj, aby odtworzyć naszą nową piosenkę, i nie zapomnijcie zaśpiewać jej razem z dzieckiem. W ten sposób możesz wspierać rozwój umysłu swojego dziecka i uczyć go o znaczeniu dobrych nawyków stomatologicznych.

The Super Dentists Release a Song was last modified: Marzec 26th, 2019 przez. Super Dentyści