loader
  • Strona główna
  • Blog
  • Krwawiące dziąsła u maluchów: Jak zapobiegać krwawieniu dziąseł u dzieci
Blog

Krwawiące dziąsła u maluchów: Jak zapobiegać krwawieniu dziąseł u dzieci

Krwawiące dziąsła u maluchów to nic, co mogłoby być nadmiernie niepokojące, ale z pewnością nie jest to coś, co chcesz zignorować. Jako Super Dentists, zwracamy uwagę na każdy mały szczegół, jeśli chodzi o zęby twojego malucha, ale często zaniedbywanym obszarem jamy ustnej są dziąsła.

Jeśli dziąsła twojego malucha krwawią, może to być znak poważniejszego problemu. Tam są wiele czynniki które mogą przyczyniać się berbeć dziąsła krwawienie, niektóre są poważni, podczas gdy niektóre no są.

W tym przewodniku, naszym celem jest pomoc w zrozumieniu dlaczego to się dzieje, jak temu zapobiec i jak powstrzymać to od wystąpienia w przyszłości.

Co powoduje krwawienie dziąseł u maluchów?

Przyjrzyj się ustom swojego malucha. Czy ich dziąsła wyglądają na spuchnięte, lub zapalone, i czy mają różową ślinę? Jeśli tak, to mogą doświadczać krwawienia dziąseł, nawet o tym nie wiedząc.

Tutaj są niektóre z powodów twój berbecia dziąsła krwawią:

Płytka nazębna

Bez względu na to, jak bardzo szczotkujesz zęby swojego malucha, mogą one nadal rozwijać płytkę nazębną. Płytka nazębna to film, który tworzy się na twoich zębach z powodu cukrowych i skrobiowych pokarmów.

Może to prowadzić do krwawienia dziąseł, ponieważ bakterie jamy ustnej Twojego malucha będą żywić się tymi cukrami i powodować płytkę nazębną. Gdy płytka twardnieje w kamień nazębny, może zacząć drażnić dziąsła powodując krew zawsze, gdy są szczotkowane lub dalej drażnione.

Twoje malucha krwawiące dziąsła i nieświeży oddech nie są czymś, co chcesz zignorować, ponieważ kamień nazębny może ostatecznie przekształcić się w zapalenie dziąseł i bardziej poważne choroby dziąseł.

Zbyt dużo cukru

Jak wspomniano, cukier zamienia się w płytkę nazębną, która ma mnóstwo problemów, które się z nią wiążą. Jednak cukier spożywany przez Twoje dziecko nie zawsze musi być tak oczywisty. Czy wiesz, że niektóre soki owocowe mogą mieć tyle samo cukru co puszka napoju gazowanego?

Napoje mogą powodować dużo płytki nazębnej budować up ponieważ siedzą w nasz usta i pasą się przez nasz zębów i dla rozwijających się zębów berbecia, to nigdy nie jest dobra rzecz. Jeśli dziąsła Twoich dzieci krwawią, możesz chcieć przyjrzeć się ich diecie.

Suchość w ustach

Maluchy mogą rozwijać suchość w ustach z powodu oddychania przez usta w wyniku spuchniętych migdałków lub reakcji alergicznych. Czasami dzieci z poważnymi alergiami sezonowymi również oddychają przez usta częściej niż normalnie.

Gdy tak się dzieje, dziąsła mogą stać się suche, popękane i podrażnione. Kiedy je szczotkujesz, krwawią i powodują dalsze podrażnienia. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec jest upewnienie się, że Twoje dziecko nie ma do czynienia z żadnymi alergiami i zwrócenie uwagi na to, jak oddycha. Jeśli wydaje się, że z trudem oddycha przez nos, może to być coś, co będziesz chciała poruszyć.

Słaba jakość szczoteczki do zębów

Pamiętaj, że nie wszystkie szczoteczki do zębów są stworzone dla dzieci. Ważne jest, abyś sprawdził, czy szczoteczka do zębów, której używasz, nie powoduje krwawienia dziąseł u Twojego malucha.

Upewnij się, że włosie szczoteczki nie jest zbyt twarde i nie krępuj się poprosić o rekomendację na temat szczoteczek do zębów lub o darmową od Twojego Super Dentysty.

Zła higiena jamy ustnej

W niektórych przypadkach zła higiena jamy ustnej jest przyczyną krwawienia dziąseł twoich maluchów, ale nie czuj się źle. Nie każdy wie, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej dziecka, a Ty podejmujesz właściwe kroki, aby naprawić ten problem.

Dziąsła Twojego dziecka mogą krwawić z powodu stanu zapalnego od zębów, które nie są wystarczająco szczotkowane. Prowadzi to do wzrostu płytki nazębnej, która prowadzi do choroby dziąseł i próchnicy zębów.

Najlepszym sposobem zapobiegania jest szczotkowanie zębów dwa razy dziennie, nitkowanie i staranne wybory żywieniowe.

Jak zapobiegać krwawieniu dziąseł u maluchów?

Jeśli dziąsła Twojego malucha krwawią podczas szczotkowania ich zębów, będziesz chciał zrobić wszystko w swojej mocy, aby zapobiec temu w przyszłości.

Najlepszym sposobem zapobiegania krwawieniu dziąseł u maluchów jest wyrobienie sobie nawyku mycia zębów dwa razy dziennie szczoteczką z miękkim włosiem. Upewnij się, że szczoteczka pasuje wygodnie do ich ust i zapewnia, że nie mają żadnego dyskomfortu, kiedy to robisz.

Idealnie byłoby, gdyby mycie zębów było radosną zabawą, której nie boją się ani nie denerwują. Szczotkuj po śniadaniu i przed snem każdego dnia.

Zalecamy również szczotkowanie po jedzeniu o wysokiej zawartości cukru lub skrobi.

Nie unikaj również szczotkowania dziąseł dziecka. Wielu rodziców uważa, że jeśli krwawią, to znaczy, że należy ich unikać. To nie jest prawda.

Bądź delikatny i szczotkuj ich dziąsła, ponieważ usunie to płytkę nazębną, która powoduje krwawienie.

Czy 2-latek może mieć chorobę dziąseł?

Tak, wierzcie lub nie, ale dwulatek może mieć chorobę dziąseł. Krwawienie z dziąseł malucha po umyciu zębów może być sygnałem choroby dziąseł. Dwa najczęstsze rodzaje chorób dziąseł u dzieci to:

  • Zapalenie dziąseł
  • Zapalenie przyzębia

Ważne jest, aby zrozumieć, że zapalenie dziąseł jest pierwszym etapem zapalenia przyzębia, które może spowodować więcej płytki nazębnej do budowania na ich zęby prowadzące do zapalenia przyzębia, jeśli nie są leczone.

Czy to normalne, że zęby malucha krwawią?

Jeśli zauważysz krew w plwocinie swojego dziecka podczas mycia zębów, nie chcesz tego ignorować, ponieważ jest to pierwsza oznaka choroby dziąseł. Zwróć uwagę, czy ich dziąsła wyglądają na spuchnięte lub delikatne i porozmawiaj o tym ze swoim Super Dentystą przy następnej wizycie.

Końcowe przemyślenia

Krwawiące dziąsła u maluchów to zazwyczaj nie powód do alarmu, ale to z pewnością coś, na co będziesz chciał zwrócić uwagę. Wpojenie dobrych nawyków dotyczących zdrowia jamy ustnej w młodym wieku jest kluczowe dla rozwoju dziecka ze zdrową jamą ustną i zdrowym ciałem.

Pamiętaj, że odgrywasz w tym dużą rolę, więc jeśli zauważysz, że dziąsła Twojego malucha krwawią, nie krępuj się skontaktować z pediatrycznym dentystą i dostać je na wszelki wypadek na przegląd.

Dowiedz się więcej o naszych usługach stomatologii dziecięcej w The Super Dentists. Zaplanuj wizytę już dziś i przyprowadź swoją rodzinę do najbliższej placówki Super Dentists!

Krwawienie z dziąseł u maluchów: Jak zapobiegać krwawieniu dziąseł u dzieci was last modified: Styczeń 25th, 2023 przez The Super Dentists

ZAREJESTRUJ SIĘ NA YANKEE DENTAL Data: Sobota 1/28/2023 r. Czas: 1:00 - 3:00 pm Kod kursu: 685SL Koszt: Bez opłat Lokalizacja sali: BCEC Exhibit Floor Cl... Read More

CZYTAJ NA HEALTHLINE Michelle Pugle Około 40% dzieci w Stanach Zjednoczonych doświadcza próchnicy zębów znanej jako próchnica do 19 roku życia. Czynniki stojące za... Read More

CZYTAJ NA LIVESTRONG Jessica Migala Wszyscy zostaliśmy przyłapani bez szczoteczki do zębów. Jesteś na wakacjach w wynajmowanym domu, na kempingu lub zatrzymujesz się u przyjaciół lub da... Read More